| B0rnC0nfuseed a întrebat:

TPU! Ce intelegeti voi prin proverbul : "Vorba dulce mult aduce"!? happy :*

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Ii gasesc doua interpretari. Prima ar fi ca daca ii vorbesti frumos, calm si intr-un mod diplomat unei persoane, iti mai fi mult mai usor sa interactionezi cu aceasta si sunt sanse mai mari sa va intelegeti. A doua interpretare ar fi linguseala: daca stii cum sa manipulezi pe cineva doar prin vorba si ii spui ceea ce vrea sa auda, poti sa obtii destul de usor favoruri.

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Ca te vei intelege mult mai bine cu acea persoana daca vorbesti frumos si ca vei avea mult mai multe de castigat.

| Wøodenpints a răspuns:

Dacă pupi în fund și lingi un sfincter sunt sanse să fii și tu pupat în fund și lins în sfincter.

| BTWIN a răspuns:

Daca vorbesti frumos cu cineva, acea persoana iti va vorbi la fel, deci o sa va intelegeti pe cand daca vorbesti urat, te certi cu ea nu o sa ai de castigat nimic.