| Anonimus937382 a întrebat:

TPU, moartea este o cale sepre eliberare?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti pare rau ca te-ai nascut?

| dullcat a răspuns:

Buna.In niciun caz, nu! Ai astfel de ganduri?

| anonim3247 a răspuns:

Eliberare de unde?

| anonim3247 a răspuns:

Oamenii când mor nu sunt frumoși ca la înmormântări.

| anonim3247 a răspuns:

Oamenii nu mor cu ochii închiși ca în filme.

| sammie a răspuns:

Astea sunt gânduri nocive. Nu te mai gândi la ele!

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Dacă ai gânduri suicidale discuta cu un pshiholog.
Moartea nu este o soluție, crede-mă.
Cat timp ești în viata poți sa schimbi totul, sa începi de la capăt.
Când mori = nu ai cum sa te răzgândești și nici nu este încă clar ce se intampla după moarte.
Când ești pus într-o situație de genul, atunci este momentul când conștientizezi cât de mult vrei să trăiești.
Totodată nu încerca acțiuni care sa îți facă rău, discuta cu cineva despre aceste probleme, nu ești singur în asta, cum am spus și în prima faza, mergi la pshiholog ( o persoana care știe sa te asculte fără să încerce să vorbească despre ea, o persoana care are ani de studii în spate și știe cum să te ajute să ajungi sa vezi iar soarele de pe strada ta).

| AmandinaDragan a răspuns:

Care eliberare? Viata e frumoasa si merita traita. Parintii tai stiu ce-ti umbla prin tartacuta?