| anonim_4396 a întrebat:

TPU mor, am o mare incurcatura in dragoste. Nici nu stiu cum sa incep. Am intrat in clasa a 9-a anul acesta si am cunoscut niste colegi noi dintre care o fata sa-i zicem D. Cu timpul am inceput s-o cunosc bine si am inceput sa ne itelegem bine, dar ea era mereu incantata cand vorbea cu mine.Problemele au inceput sa apara cand am avut balul caci incepuse sa-mi placa de ea. La bal am dansat destul cu ea si a parut ca vrea atentie din partea mea, probabil ma placuse, probabil nu. Nu i-am propus nimic, dar a doua zi am vorbit cu ea si am scos-o in oras si i-am propus daca vrea sa fie cu mine. A zis ca suntem colegi, ea vrea sa fim mai mult decat prieteni dar nu impreuna INCA. Faza e ca am vazut-o azi cu un prieten si am intrebat-o daca se intelege cu el bine si mi-a zis ca sunt impreuna. Parca am murit cand am auzit asta. Problema e ca tipul acela a mai fost cu cineva si s-a despartit pentru o colega cu care s-a certat si nu a mai vrut sa vorbeasca alegand-o in final pe D, refuzand-o pe inca una. Problema e ca nu ma pot dezlipi de ea. Sa o evit sau ce sa fac? Oare mai am sanse la ea? Va rog luati-o in serios.

1 răspuns:
| Radu284 a răspuns:

Ai cunoscut-o pe fata aia de mai putin de o luna jumate. Nu ati fost niciodata iubiti, si ea nu este suficient de interesata de tine incat sa sa vrea sa fie iubita ta. Nu te mai gandi la ea, o sa o uiti pana la urma si o sa gasesti pe alta care sa fie mai interesata de tine.

Nu o evita, dar nici nu-i mai arata un mare interes pentru ea. Trateaz-o ca pe oricare alta colega.