| Rez0o a întrebat:

TPU noi cand iesim afara stand pe banci ne plictisim si jucam jocurile adevar sau provocare, cadoul si flori fete sau baieti.
Stiti si altele? Dau fundita la primul care imi spune jocuri frumoase dar si folositoare.astept raspunsurile voastretongue

4 răspunsuri:
| georginika a răspuns:

Remi, Monopoly
Cateva jocuri de carti:Rentz si Wist
Mikado
Fotbl chinezesc
Boltz
I have never ever

| Some0ne a răspuns:

Stiu unul interesant si amuzant...radem d fiecare data cand il jucam big grin
Se numeste "Ai cazut intr. o fantana"
so...trb mai multi la acest joc... unul sta, unul il tine la ochi, unul care sta in fata si ceilalti se uita
... cel care sta in fata trebuie sa. i puna celui legat la ochi aceste intrebari
1.Ai cazut intr. o fantana.La cati metri te.ai inecat?(acesta trebuie sa arate cu mana si spune "atat? atat?" pana ce cel tinut la ochi spune da.Nu e nevoie sa aleaga "da" din prima poate spune si nu.
2.Cine te. a salvat?(j arata cu degetul catre cei care stau si spune "acesta?" pana ce cel tinut la ochi spune da)
3. Unde te. a sarutat?(j pune degetul in anumite parti ale fetei si spune "aici? aici?" pana ce cel tinut la ochi spune da)

Apoi fara ca cel legat la ochi sa vada il saruta persoana la care a spus da in locul unde a spus da. Apoi ii ia mana d la ochi si trebuie sa ghiceasca cine a fost. Daca ghiceste se pune in locul persoanei care a satutat daca nu ghiceste mai sta o data.

| 000iasmina000 a răspuns:

Jucati pe conquiztador.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochi albastri: tu si inca cineva va consultati si va alegeti un numar de la 1 la 10 si cine il giceste vine si ii ia locul unului dintre ei.
Mimul: unul dintre voi trebuie sa mimeze ceva si ceilalti trebuie sa ghiceasca.
America: unul se pune in fata celorlalti. primul spune celuilalt un cuvant fara sa auda ceilalti(la ureche) si tot asa iar cand se ajunge la ultimul concurent el se duce la primul si ii spune un cuvant. cand cel din fata il intreaba o intrebare el trebuie sai spuna cuvantul ce i s-a spus.
Exemplu: Ce ai mancat aseara?
Pizza