| KawaKiira a întrebat:

Trebuie sa citesc Hagi-Tudose de Barbu stefanescu delavrancea si am ciit-o de 3 ori si nu inteleg nimic. Ma puteti ajuta va rog, sa imi explicati ce se intampla. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| andreidraga a răspuns:

Desi nu te cred ca ai citit-o ( fiindca e simpla ) iti voi zice ideea :
nu tine toti banii sub perna ca nu ii iei cu tine pe lumea cealalta! ( este buna pentru cei care se zgarcesc si aduna bani in loc sa aiba strictul necesar )

1 răspuns:
| ema12345 a răspuns:

Este vorba de un om foarte zgarcit care a adunat bani toata viata dar nu a cheltuit nimic din ei iar la final a murit banii ramanand nepoatei sale, Leana si o parte din ei cheltuindu-se cu inmormantarea.