| dianaeueu a întrebat:

Trebuie sa ma intalnesc cu mama prietenului meu, din cate stiu eu e putin mai excentrica, foarte vorbareata, se imbraca ca o adolescenta. cum ar trebui sa ma imbrac si comport eu ca sa fac o impresie buna?

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Imbraca-te in blugi si tricou,sa arati civilizat,machiaj discret sau inexistent,unghii ingrijite fara culori stridente,par neexplodat,fara coafuri complicate.
Fii decenta,nu rade strident,raspunde amabil si zambeste-i din prima clipa.
Daca vrea sa te cunoasca i-ai starnit curiozitatea si vrea sa se apropie de tine, sa te cunoasca mai bine, deci fii prietenoasa si draguta.
Succes!

| Castorul a răspuns:

Pai eu zic sa te imbraci in haine normale varstei tale, adica sa nu fii nici foarte buissnes, dar nici prea "despuiata" big grin Adica poti merge si tu imbracata ca o adolescenta (blugi si tricou) si sa te porti asa cum esti tu de obicei. Sa fii amabila, sa ii dai impresia ca esti de acord cu tot ce spune si sa zambesti! happy
Bafta!winking

| danycosty a răspuns:

Imbracate cu niste blugi nu foarte mulati, cu o bluzitza frumoasa de culoare deschisa, cu nu foarte mult machiaj si comportate cu respect si nu fi vulgara.