| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa scriem dedicatii pe albumul de poze pentru clasa a XII. Cam ce ar fi mai nimerit sa scriu pentru un coleg(a), fata de care am fost mai apropiat in cei 4 ani sau mai putin apropiat? Da-ti-mi ceva sugestii.

9 răspunsuri:
| hashe86 a răspuns:

Ar trebui sa scrii ce ti vine pe moment cand privesti in urma si te gandesti la el/ea. sau ce simti in acest moment pentru el/ea. trebuie sa fi sincer si deschis. cand va citi peste ani sa vada si sa retraiasca sentimentele de acum.
nu cumva sa scrii citate luate de ce stii unde, ca e penibil.
eu le am scris colegilor pe un ton amuzant primul lucru care mi venea in minte despre fiecare, fie el de bine fie de rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As vrea sa-mi dea cineva o sugestie pentru o dedicatie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multi iti vor spune
"te iubesc nu ma uita"
eu iti spun sub alta forma
"uita-ma de vei putea"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi ar fi bine sa scrii ceva mai interesant si sa iti exprimi u insusi parerea despre colegul(a) ta(tau)...de exemplu cum a fost toti acesti ani petrecuti impreuna...cat d bine v-ati inteles...etctongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am nevoie de accelasi lucru numai cas sfarsit de a 8a

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am nevoie sunt sfarsit de cls a 8-a(daca se poate nu mai spuneti ceti trece prin minte sa ce simti ca nu am ideitongue)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer nu stiu ce ai putea sa le scrii la unele persoane daca tu in aia 4 ani de scoala n-ai socializat deloc si daca mai scrii ce iti vine prin cam mai vin si iti si baga de vina, deci traiasca citatele de pe net si minciunawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine e sa scrii adevarul sau daca nu vrei sa scrii ceva neaparat despre el/ea, atunci ai putea scrie despre o intamplare/eveniment la care ati fost amandoi prezenti si vi s-a intamplat ceva amuzant. Astfel peste ani, isi va aduce aminte mult mai usor de tine si isi va aminti prima data ceva amuzant.

Daca nu, cateva citate pentru albumele de absolvire puteti gasi aici http://albume-absolventi.ro/dedicatii.php