| ForeignO a întrebat:

Uff.Salut!

Am o mare dilema, ADOR sa cant. Deocamdata nu stiu daca am voce pentru ca nu am fost niciodata la CANTO. Nu crfed ca voi avea sanse pentru ca sunt raraita!crying Foarte! Nu imi pot pronunta numele!

Ma deranjeaza foarte tare. Deci intrebarile mele sunt :

1. Stiti daca te poate primi la canto daca esti raraita?
2. Ce spuneti, sa scap de rarait sau sa raman cu el?

P. S : Am auzit d eu technica cu creionul, apesi creioul pe limba.sau cum?
Imi piteti spune mai multe despre?

2 răspunsuri:
| spyceygirl a răspuns:

Nu-i nimic daca esti raraita.ai putea sa te orienteze pe niste melodii in franceza(ai pronunt foarte bine si ai avea si un accent dragut). te vor primi, important e sa ai ureche muzicala, voce si...moneywinking.raraitul nu e o problema e un element caracteristicwinkingbafta!

| ZuZy_2357 a răspuns:

Aaaaa... Eu sunt solista la ansamblu folcloric Trandafir de la Moldova... dar iau si lectii de canto...Sa stii ca nu este o problema foarte mare sa fii raraita pentru ca am mai intalnit eleve la canto la fel ca tine... dar profu zicea ca daca doresc din rasputeri sa scape de rarait... sa faca acea chestie cu creionul si tio explic acum..." sub limba ai un fel de ata ceva de genu stii u... iei u creion si in pui pe orizontal si te masezi de sus in jos si de josin sus pe acea ata... iar dimineata si seara inainte de culcare te speli pe maini si cu doua degete iei acea ata si o misti... ca si cum te-ai juca cu ea... " profu o zis ca da roade... incearca... si in privinta cantatului incearca... e super! intreab-o pe profa sau pe profu tau de muzicaa daca ai voce si ureche muzicala... ii canti un ver si se rezoolva! Baftawinkingwinking