| mezeicristina33 a întrebat:

Un site freeloto ma pune sa completez date pentru ca am apasat pe o reclama si scria ca am castigat un iphone oamneii care au castigat au poze pe freeloto! sa dau datele chiar castig? funda dau!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu castigi nimic, dar dandu-ti datele persoanel cineva le poate folosii ilegal sau in afaceri frauduloase.
Nu exista castig fara sa participi cu bani sau munca, toate sunt momeli ca sa ti se ia datele personale si folosite cu scopuri ilegale.

| Darjan_Darius_1994 a răspuns:

NU. Aceasta este cea mai clasica forma de PACALEALA. Te pune sa trimiti un mesaj cu un tarif exagerat iar apoi nu se intampla nimic. In plus poate te mai alegi cu un VIRUS.
SPER CA TE-AM AJUTAT! :-)