| Ionutz a întrebat:

Unde este liceu de politie in tara?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
http://www.mai.gov.ro/index03_1.htm
Pa, pa.

| Libelle a răspuns:

Sunt 3 licee militare in Romania, si anume:
-Campulung Moldovenesc
-Alba Iulia
-Breaza
Dupa ce le termini iesi direct subofiter
Poti sa continui, sa intri la Academia de Politie, Academia Tehnica Militara, Academia Fortelor Terestre, Aviatie
Politie direct nu e, decat daca faci Academia de Politie fara liceu militar.Intri mai greu insa.

| DacaTuSpui a răspuns:

In Alba Iulia este liceu militarhappy.

| businessro87 a răspuns:

Din cate stiu eu nu exista liceu de politie.ci doar militar/subofiteri (scoala militara). Stiu unu la Campina. Dar cu siguranta un search pe Google (sau mai multe) te va ajuta in obtinerea informatiei pe care o cauti.
Succes!