| XxRoxyxX a întrebat:

Unde pot gasi standuri essence in Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| PufoshenienexT a răspuns:

Iata ca am reusit sa ajung ieri la standul Essence din magazinul Bucur Obor!

Desi am locuit fix intr-un bloc din acel sens giratoriu timp de 4 luni, nu circulasem in acea perioada deloc cu metroul (mie imi place mai mult RATB-ul pentru ca pot sa ma mai uit si pe geam sa mai vad magazine, oameni mergand). Se mai adauga si faptul ca urasc curentul de la gurile de metrou si de multe ori mi s-a intamplat sa racesc dupa ce ieseam infierbantata din metrou si ma izbea un curent rece la iesire). Spre norocul meu am iesit fix la gura de metro dinspre magazinul Obor, un lucru in premiera pentru mine, care de obicei ies prin gura opusa laughing

Mai greu a fost sa gasesc standul si abia cand m-am intors spre iesire l-am observat. Standul Essence se afla pe aleea directa de la intrare, cam pe la jumatatea drumului inspre iesire, pe partea dreapta. Nu este un stand de sine stratator si este inclus intr-un magazinel de cosmetice unde se mai gasesc produse Maybelline, Astor, etc. Standul e amenajat precum cele din B&B- adica rafturile cu produse se afla in spate, iar testerele in fata. Intre voi si rafturi se va afla asadar o vanzatoare, destul de amabila, care nu m-a stresat si mi-a aratat tot ce i-am cerut. Nu a incercat sa imi bage nimic pe gat si nici nu a stat sa se uite la mine cum ma joc cu testerele.

Am testat cu atentie produsele si revin cu o prima prezentare a lor. Mi-am cumparat: corector Stay Natural, fond de ten spuma, oja Nude Glam si mascara Multi Action. O sa spun cateva cuvinte despre fiecare si o sa ma servesc si de fotografii pentru exemplificari.Fondul de ten Soft Touch, in nuanta 02 matte beige, este un produs pe care il recomand cu mare drag. Am mai avut un singur fond de ten cu aceasta consistenta si anume Dream Mousse de la Maybelline, un fond de ten matifiant, dar foarte prafos, care nu rezista deloc pe pielea mea. De atunci am evitat fondul de ten spuma si nu am fost atrasa sa incerc ceva nou. Pretul celui de la Essence este de doar 20 de lei, asa ca am zis ca nu am ce sa pierd, mai ales ca vazusem ca fetele din Germania erau tare incantate de el.

Consistenta sa este foarte usoara si imi face deosebita placere sa il aplic cu degetele. Acoperirea este foarte buna, superioara produsului de la Maybelline, iar rezistenta e notabila, chiar si fara pudra. Eu nu am fixat fondul de ten cu pudra ca sa va arat cum se comporta singur pe durata zilei. Pozele au fost facute la lumina naturala, asa ca dimineata lumina a fost diferita fata de cea de acum o ora.