| deliamaria13 a întrebat:

Unde sunt cursuri de canto in bucuresti si cam cat costa?

Răspuns Câştigător
| CARMENCITA a răspuns:

Da o cautare pe Google "cursuri de canto Bucuresti"si vezi ce alegi.Iti poti gasi si un profesor, dar eu zic sa cauti o scoala. Daca ai voce nu renunta la visul tau.Si daca nu ai o voce deosebita sau daca-ti zice vreun profesor nu renunta.Inregistreaza-te cantand eventual pe calculator si afli singura. Tine cont ca intr-un studio de inregistrari vocea suna mult mai bine. Daca chiar ai voce si iti place bine ar fi sa studiezi si un instrument, macar cateva ore, eventual pian sau chitara sau ce-ti place.Iti urez mult succes si mi-ar place sa te ascult cantand. Orele de canto costa destul de mult si nici nu prea inveti multe.Trebuie totusi sa te invete cineva anumite lucruri.

1 răspuns:
| PianoForte a răspuns:

Te invit cu drag să începi cursurile de canto sub îndrumare profesionistă, în cadrul Şcolii de Muzică PianoForte (http://www.pianoforte.ro/lectii-de-canto.html). PianoForte reprezintă o iniţiativă privată axată pe predarea lecţiilor de instrument/voce la modul individual, profesor-elev, dar mai multe poţi afla la faţa locului. Ce vreau să-ţi spun e că, indiferent de locul pe care îl vei alege pentru a lua lecţii de canto, important este să nu te laşi decurajată chiar daca îţi va fi mai dificil la început. De ce? Fiindcă niciodată nu este prea târziu să înveţi să cânţi la un instrument muzical sau cu vocea, indiferent că o faci pentru propria plăcere, sau pentru a-ţi urma vocaţia. Important este să te bucuri de muzică cu fiecare pas făcut pe drumul cunoaşterii muzicale. Dacă ai pasiune, răbdare, perseverenţă, alături de un profesor bun, şi mai ales dacă îţi păstrezi bucuria experienţei muzicale indiferent de dificultăţi, nu ai cum să nu reuşesti! Cu bucurie :), profesor fondator Diana Brătan.