| Anonymussy a întrebat:

Unele persoane nu. i suporta pe cei care se imbraca in stil emo, cei care au pirsuri, sau cei care au parul mai diferit si in toate culorile. De ce sunt asa oamenii?

Răspuns Câştigător
| Mangustă a răspuns:

Hmm, pot spune doar...Incuiati thinking Foarte limitati in a privi in jurul propriei persoane? Aici nu e vorba numai de acel curent "emo", ci de absolut tot ce e putin mai diferit de acel banal. Pe mine m-au asaltat parintii cu tot felul de critici si "sfaturi" cand m-am decis sa-mi las parul lung. Ce draq, de la o varsta cred ca pot sa-mi aleg si singur "tinuta". Si nu, nu "emo" ci mai bine zis ceva rock. thinking Insa pentru multi aceste 2 lucruri sunt unul si acelasi lucru! Daca asculti ceva rock esti considerat imediar emo! Este total aberant si fara sens! Iar ma abat de la ideea de baza...
Ceea ce vreau sa zic este ca oamenii "normali" nu vor accepta niciodata ceva mai diferit pentru ca nu sunt obisnuiti cu asa ceva si uneori ii poate "speria efectele" acestui stil de viata care nu respesca granitele normale! (pe parinti in general)

9 răspunsuri:
| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns:

Pt ca majoritatea oamenilor,mia ales cei din Romania, nu sunt deschisi la lucruri noi, iar pe cei diferiti de ei ii catalogheaza imediat drept "ciudati","sariti de pe fix" etc.O atitudine ca a americanilor ar schimba multelaughing). Bafta!

| stweety10 a răspuns:

Pentru ca asa sunt ei rai, si probabil nu au aflat inca ca e democratie. Dar poate nici tie nu iti place cum se imbraca manelistii, de exemplu, nu stiu sigur, am zis doar asa. Nah...fiecare cu gusturile lor, dar eu nu inteleg de ce trebuie sa si comenteze? Eu cred ca nimeni nu ar trebui sa se simta jenat din cauza comentariilor, gusturile nu se discuta, si fiecare se imbraca cum doreste.

| deniisu a răspuns:

Pai pentru ca romani nu sunt obisnuit cu stilu asta emo.li se pare ciudat, ca is nebuni tineri, ca bla bla bla.mie chair imi place stiul.dar nu pot sa il adopt ca lumea o sa ma considere o ciudata cu parinti care nu au grija de minelaughingapp o data mi-am facut o freza emo super machiat imbracata in negru si roz.si am iesit in oras.toata lumea se uitat uarat la mine.am fost asa suparata si ofticata ca m-am dus la o prietena si m-am demachiat si m-am schimbat x-( x-( poate cu timpu o sa intelega si restul oamenilor ca sau schimbat vremurile si acum cu cat esti ma colorat si mai funny cu atat esti mai la modalaughing

| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Majoritatea fac asta din invidie, eu nu sunt emo, dar o schimbare vreau sa fac si eu in stilul vestimentar si de aceleasi obstacole ma lovesc mereu.Chiar nu inteleg aceste persoane, bine nici sa arati ca dracu pe strada dar unii sunt prea exagerati.

| Josh a răspuns:

Eu sincer nu stiu ce nu le place oamenilor la stilul emo. E un stil super eu sunt emo si ador sa fiu asa. E un stil super cu parul cel mai misto si la fete si la baieti. Emo sunt si mai sensibili romantici happy Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| sunshine_4741 a răspuns:

Nu e neaparat ca nu ne suporta.ei nu pot intelege dc suntem asa...nu inteleg ca noi ne simtim bine in stilul nostru...eu nu sunt emo dar imi place stilul lor si cateodata ma regasesc in el.si eu am parul in toate culorile sh toti p strada intorc capu dupa mine.dar ei nu ma cunosc.asta nu inseamna ca suntem rai.ei sunt rai cu noi.nu noi

| Wanderer a răspuns:

Da,nici eu nu ii inteleglaughing. Adica nu sunt emo, dar mi se pare foarte tare stilul si nu vad care e problema, de se ia toata lumea de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eeeh, nu e mare filosofie.
Sunt acei oameni care judeca dupa aparente. Acei oameni care nu apuca sa cunoasca persoana, care se iau dupa stereotipuri si prejudecati. Spiritul de turma, daca ii aude cineva din gloata lor ca sunt indiferenti fata de acea persoana sau ca le place, imediat il vor lua la misto. Si ideea asta li se imprima.

| bigbigbanana a răspuns:

Ma,toti suntem ciudati.da belimiai pl normal ca lumea se ia de ei daca au comportament diferit de toti oamenii.nimeni nu trebuie sa judece pe nimeni.