| Ely4454 a întrebat:

URGEENT! Buna TPU,sunt intr-o situație cam ciudata.La școala o colega a zic ca ii spune profului ca un coleg a copiat de la ea. Când am ajuns acasă, băiatul m-a întrebat de "discursul "colegei.Am întrebat-o dacă pot săi spun iar ea a zis da. Mi-a cerut sa ii spun dacă acel coleg vrea sa facă ceva care sa o dezavantaje pe ea la înfruntarea profului. Acesta a spus ca ii va spune profului ca ea a copiat. Apoi i-am spus colegei ca colegul respectiv spune ca ea a copiat de la el. Acum acel coleg a spus ca nu mai vorbește cu mine (culmea el m-a luat la mișto și a făcut multe Glume despre mine ) Cum sa ies din aceasta situație?

2 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu te implica in problema lor. Lasa-i pe ei, sa isi rezolve neintelegerile. Spune-le sa vorbeasca ei fata in fata.Iar, indiferent de cum te vor trata, invinge raul prin bine.

| Ara997 a răspuns:

Pentru ce te-ai oferit mediator nu te baga in taratze. evita sa fi intermediarul problemelor altora. personal te sfatuiesc sa le dai ignor ambilor colegi. pana revin la sentimente normale fata de tine. cum isi negociaza ei problema. nu e treaba ta.