| anonim_4396 a întrebat:

URGENT! am si eu o problemastraight face hellp me plzzcrying...de 3 saptamani sunt cu un baiathappy problema este ca vreau sa il prezint parintilor mei adica bunicilor ca parintii sunt plecati din tarastraight face ...am mai avut relatii da nu i-am prezentat straight face adica asta este pentru prima data ...deci nu stiu mi-e frica de reactia lor sad si ca o sa imi reproseze cand o sa ne certam pentru ca bunicii mei sunt cam duri sad si sunt si indepartati de varsta mea si mi-e frica,,, cand o sa ne certam in special cu bunicamia angry o sa imi reproseze ca nu mai invat din cauza lui ca mi-au intrat in cap baietii si chestii din astea intelegeti voi... fata de mine si alte persoane spune ca ma lasa sa am prieten da doar sa stie si ea cu cine umblu si bla bla...nu stiu imi este fricasad hellp mecrying
msz multbig grin:*

7 răspunsuri:
| St!L a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa le spui adevarul indiferent de ce vor spune ei!

| broscutsaaa a răspuns:

Nu prea mi se pare o idee prea buna, avand in vedere ca bunicii tai sunt mai duri.
Mai bine tii pentru tine si pentru persoanele in care ai foarte mare incredere.happy

Si prietena mea a fost in aceeasi situatie, bunicii au inteles-o. dar cand a intarziat odata acasa, [ tin sa mentionez ca a fost din cauza autobuzului ] i-au interzis sa mai iasa pe afara, sa se vada cu el.

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Eu zic mai bine sa nu il prezinti daca u sustii ca bunici tai sunt indepartatati de varsta ta si te inteleg ei gandesc altfel comparativ cu noi nu ai cum sai schimbi ei raman la conceptia lor pe care o stiu... dar nu va d ce ar fi rau sa fii cu un baiat fara sa stie bunici tai...adica daca il ubesti cu adevarat poti sa fii cu el si sa nu zici la bunici... ce se va schimba daca ei vor sti ca u ai un ubit din contra va fi mult mai rau...cand o sa iei o nota proasta parca o sa si auzi. a la scl nu inveti da cu gagiku ai timp sa iesi si ori ce vei face si nu va fi bine vor da vina pe el...si o sa isi piarda si el rabdarea si o sa te lase...asa ca nu pateste nimeni nimic daca ei nu stiu ca ai un ubit...in viata mai trebuie sa faci si ce-ti place nu numia ce le place celorlatihee hee.succes ::*:*:*:*

| alinutzacodruta a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca tinecryingcryingcryingcryingcrying si nu stiu ce sa facsad

| Viuvi a răspuns:

Daca tu crezi ca bunicilor le vor place de el e ok, prezinta`l.
Sa-l prezinti la bunici nu mi se pare o idee prea buna, ei sunt mai batrani, noi gandim altfel acum... ei au parerile lor!
Tu stii cel mai bine si tu cred ca ar trebui sa iei decizia daca si in ce fel il vei prezenta bunicilor!

| Tweety-love-Minnie a răspuns:

Pai parerea mea este ca ar trebui sa incerci sa iei legatura macar cu unul dintre parintii tai sa le spui ca ti-ai facut un prieten si ca ai vrea sa-l prezinti bunicilor sa vada si ei ca este un baiat dragut... stii tuwinking. Sau daca nu... poti sa vorbesti cu unul dintre bunicii tai(cu care te intelegi tu mai bine) si sa le spui ca ti-ai facut un prietenwinking. Sunt aproape sigura ca vor vrea sa-l cunoasca sa vada cu cine umbli...happy si tu ca o nepotica cuminte nu-i vei refuza.love struck...mult succes happykisslove struck >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai fi suparata ai telefon cu, camera fai o poza prietenului tau apoi trimitelo parintilor tai ei poate vor accepta relatia