| Anndrreiiutta a întrebat:

URGENT! Buna TPU. La scoala ne cere sa facem o piesa de teatru. De preferabil comedie dati-mi idei despre o piesa de teatru daca se poate sa spuneti ca cam cate personaje. accept si site-uri cu piese de teatru si filmulete de youtube, orice are legutura cu piesele de teatru comedie. Cel mai bun raspuns primeste FUNDA.

3 răspunsuri:
| NDave a răspuns:

Noapte de vară - William Shakespear
Și mai era ceva amuzant cu Gheorghe dormi? sau ceva de genul happy Succes. Fundă?

| SusSusAmogus a răspuns:

Știu o piesă bună de Caragiale. Castravetele îi zice. Caută castravetele-florin piersic si o sa vezi. E super.

| Andrei0609 a răspuns:

Iti propun O noapte furtunoasa de I.L. Caragiale este o comedie foarte usor de pus in scena.