| Alinaana a întrebat:

>Urgent-Hei eu cu fostul acum vreo 3 sapt am facut sex si nu ne-am protejat, eu am niste secretii urate care miros extrem de urat, acum de o saptamana ma doare burta si cand fac pipi, am luat biseptol dar degeaba, sa fac un test de urina? [ ciclu am avut acum o sapt si cv]

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta,ti s-au dat raspunsuri,de ce nu le urmezi?
Poate fi o infectie,pentru care biseptolul nu este recomandat. Mirosul urat(dupa ce faci sex,nu are ce sa miroase urat,apropo de cealalta intrebare),arata ca ai o infectie,cauzata de cresterea excesiva a ciupercilor, deci trebuiesc niste analize de laborator.O vizita urgenta la medicul ginecolog(boala poate fi transmisa, dar poate da si urmari grave, daca este netratata), este singurul sfat pe care ti-l pot da!

| Peaches a răspuns:

Nu mai lua antibiotic fara recomandarea medicului pentru ca iti poti face mai mult rau! E bine sa mergi la ginecolog iar acesta va sti imediat ce tratament sa-ti dea.Scurgerile acelea pot indica mai multe afectiuni si numai doctorul poate identifica despre care anume este vorba.