| yuly_6695 a întrebat:

Va palce muzica veche, anii 1940-1950?
Daca da, ce cantareti si ce cantarete va plac?

5 răspunsuri:
| dulshe a răspuns:

Nu cunosc cantareti, si de asta nu pot spunce ca imi place sau nu. Fiecare avem gusturi diferitebig grin

| Ys a răspuns:

Gabriel Dorobantu-hai vino iar in gara noastra mica
Mihai Constantinescu-o lume minunata
Gheorghe Georghiu-unde dragoste nu e, nimic nu e aveai doar 16 ani
Dan Spataru-tarancuta, tarancuta
Ana Maria-cat mi-e dor de ochii tai pentru tine cant
Andreea Balan-te joci cu mine
cosi de portocale(asta este suppper pesa)
Cristina Rus-inima mea bate
Heaven-o parte din rai(si asta este misto)
Laura Stoica-un actor grabit
Holograf-sa nu imi iei niciodata dragostea(pe melodia asta am dansat si am si cantat:X:X:X...amintiri frumoase)

| dinusinziana a răspuns:

De prin 1937.cristian vasile. cel care canta zaraza happy (sper ca te-ai referit la cantareti/cantarete din Romania)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romaneasca din anii 1950: Trio Grigoriu si altceva nu prea mai stiu
Straina din anii 1950: Elvis Presley, Chuck Berry, The Marcels, The Platters, Huey Smith and the Clowns, Rusty York, Eddie Cochran, The Everly Brothers, Neil Sedaka, Paul Anka

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gabriel dorobantu a fost si va ramane cel mai bun