| 愛日本 a întrebat:

Va rog ajutati-ma.Am o prietena care, dentistul ei ia tras doi dinti de lapte, dar nu au mai crescut si a trecut apro[e un an dar sunt foarte sigura ca erau de lapte!

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Poate face o radiografie ca sa vada daca ceilalti dinti definitivi sunt "pe drum"! Dar si eu am patit asa ceva.La 14 ani aveam ambii canini de sus de lapte si stomatologul mi-i-a scos! Au crescut dupa mai mult de un an! A fost infiorator! Parca eram castor! Nici nu vreau sa-mi mai amintesc! Tin minte ca am dat examen la liceu si am inceput clasa a IX-a stirba! Cu complexe cat China! O sa-i creasca si ei!

| Hypathia a răspuns:

Stai linistita o sa-i creasca. Mie cand mi-au scos ultimul canin de lapte mi-au spus ca-mi va creste dupa 2 luni si mi-a crescut dupa 2 ani, asa ca vor iesi ei la lumina pana la urma. Ii cresc pana se marita.

| ana_4263 a răspuns:

Poi se poate sa nu fi fost de lapte sau poate nu a mai avut loc pe maxilar nici mie nu miau crescut toti dintii care mi-au cazut stai linistitawinking