| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma. urgent. Funda!

Deci azi planuiesc sa merg la sanius cu niste prieteni, si vine si baiatul de care imi place. El nu stie ca exist, si din cate am auzit are prietena, dar imi este teama ca amicii mei sa nu strige in gura mare ca il plac. Prietena sa este foarte frumoasa, in comparatie cu mine si nu vreau sa ma faca de ras prietenii mei in fata lui.

Daca ma duc SIGUR o vor face, si nu stiu cum sa reactionez fara sa par nebuna.

Oare sa merg? :-s

Răspuns Câştigător
| TenshiNekoChan a răspuns:

Uhh deci mergeti la sanius?smug Contextul perfect pentru inceputul unei povesti de dragoste ca la carte. laughing Deci in primul rand, in legatura cu prietenii, incearca sa le explici ca nu vrei ca el sa afle inca si ca ai fi intr-o situatie foarte penibila daca ei ar spune ceva. Adica totusi, nu mai sunt la gradinita, sa se controleze! Si in legatura cu comportamentul tau... Incearca sa fii draguta, sa faci lucruri care sa te bage in centrul atentiei lui [ nu lucruri penibile ], iar dupa ce ati inceput sa mai comunicati si voi, adica va stiti numele etc., loveste-l din "greseala " cu un bulgare, cand se presupune ca incerci sa nimeresti un prieten. Sper ca te-am ajutat. big grin

3 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

Ce ai de pierdut daca mergi? Te distrezi, poate ai noroc si te mai apropii de el [desi daca are prietena, uhh...]
Daca vrei sa eviti asemenea situatii vorbeste cu prietenii tai si roaga-i sa nu spuna nimc care sa te compromita. happy

| nikimportant a răspuns:

Eu zic sa te duci si daca e careva cu gura mare, nu stiu prefate ca nu e asa ca si cum nu l-ai auzi... dar incearca sa intri in discuti cu el daca il placi, afla chesti despre el! Si ce daca are prietena... uh doar vb cu el

| AndreealoveIbiza a răspuns:

Daca sunt prietenii tai nu te vor face de rashappy! Si poti sa te ducii eu zic ca ar fi foarte okbatting eyelashes! iti vezi baiatul de care iti place si este ok. acum nu ii stiu pe prietenii tai. Dar du-te si in caz ca zic ceva nu ii baga in seama :*! Funda?