| lavinia_4786 a întrebat:

Va rog daca se poate sa ma ajutati.Am o mare problema.Eu am o prietena cu care ma inteleg foarte bine, cel putin asa credeam.In vara care a trecut a venit la bunici inca o fata.Prima data m-am inteles bine cu ea apoi a inceput sa nu mi-o mai placa din diferite motive. Ea vine aici la bunici aproape in fiecare weekend, iar prietena mea ma uita pe mine.De fapt nu ma uita ca ma cheama si pe mine dar ma cheama doar cand vine si fata asta ca stie ca nu-mi place de ea si de fiecare data cand ma cheama si stiu ca e si ea imi gasesc o scuza si ii zic ca nu pot, odata m-am si certat cu ea din cauza asta.
Partea proasta este ca aseara m-a intrebat daca ies pe afara ( eu nestiind ca fata aia a venit la bunici ) si am zis ca vin. Apoi ea mi-a spus ca v-a venii si fata aia dar cu inca o prietena.Imi vine sa mor. Ce sa fac? Va trebui sa ma prefac mai mult ca sigur dar cum? Va rog daca se poate sa imi spuneti cum sa ma prefac mai usor si cum sa fac in asa fel incat sa nu stau asa de mult? Ca pun pariu ca o sa ne certam daca o sa ii spun ca nu pot sau ceva.Multumesc anticipat! Fundita!

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

A zis ca fata aia a venit cu o prietena de'a ei.Incearca sa te imprietenesti cu prietena ei, si fa ceea ce iti face prietena ta. Poate o sa vada cum e.

3 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Nu pot sa cred ce greu este sa te prefaci ca o placi.razi putin si tu p'acolo si gata. nu trebuie sa te straduiesti cine stie ce, vorbiti toate si nu te mai gandi ca nu o placi.eu peste d'astia dau in fiecare zi, in fiecare zi se gaseste vreunul pe care nu il suport sa fie in cercul meu de prieteni. si ce faci? tac si nu zic nimic ca nu mori 1 ora-2. pa, pa

| BeYourOwnMaster a răspuns:

Doamne, cum sa faca asta? Ce copil! Eu cred ca ar trebui sa ii arati putina indiferenta prietenei tale ca sa vezi daca pentru ea chiar conteaza prietenia ta sau esti doar un refugiu.Si pana la urma fata aia nu va sta mereu acolo, si cand va pleca tot la tine se va intoarce prietene ta.Bafta... FUNTITZA?love strucklove struck

| yogeo12 a răspuns:

Pai simplu incerca sa o faci pe prietena cea mai buna ca nu p placi pe fata respectiva si daca fata aia a adus o prietena imprietenesteta cu ea si intr-un fel furario cum a fucut si ea cu prietena ta intr-un cuvant platestei cu aceeasi moneda