| RockChick a întrebat:

Va rog ma ajutati si pe mine cu ceva
la romana ne-a dat sa facem ceva in plus papara de petre inspirescu si nu stiu ce sa scriu despre creatia lui. Profesoara a zis ca trebuie sa scriem tot ce stim despre creatia asta va rog ma ajutati nu stiu nimic despre creatia asta este foarte urgent daca ati putea raspude in seara asta va rog
pana pe la 12 sau daca nu pana pe la 9 ca dupa trebuie sa-l duc
dau funda
+voturi la toti cei care raspund la aceasta intrebare

Răspuns Câştigător
| pix3L a răspuns:

Ai aici date despre Petre Ispirescu http://ro.wikipedia.org/wiki/Petre_Ispirescu si cauta pe clopotel.ro despre opera respectiva din care ai tu tema bft;)Nu uita incepe cu date despre autor iar daca opera lui este o nuvela spune defitia nuvelei iar dupa aia incepi de pe definitia nuvelei sa demostrizi ca acea opera este o nuvela