| cristina1998i a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, dau funda. dati-mi si mie recapitularea materiei la fizica si biologie clasa a 7-a, nu le gasesc si maine cred ca dau test predictiv. multumesc

1 răspuns:
| Bombonyci_Lauriky_1996 a răspuns:

nu stiu daca te mai ajuta cu ceva dar: la fizica ai de recapitulat sem. 1 :forta,forta unuiate de masura. masurarea,forta marimi vectoriale, reprezentarea grafica a unui vector,compunerea fortelor, reguli de compunere a fortelor,regula poligonului, prinvipiul actiunii si reactiuni, greutatea corpurilor, interactiunii de contacte, forta de frecare, forta elastica, presiunea,cam atat... si la biologie :ochiul, rolul ochiului, urechea si rolul, nasul, limba, pielea, neuronul, sistemul nervos, encefalul, rolul maduvei spinarii, c-am atat big grin