| friday a întrebat:

Va rog sa nu faceti mistosad
Problema e urmatoarea, sora mea e intr`a 9a si lipseste foarte mult, are peste 30 de absente, si un coleg i-a zis ca o exmatriculeaza.
E posibil? Avand in vedere ca inca le poate motiva?
Diriginta i-a spus doar sa nu mai lipseasca, atata tot, nu i-a zis nimic de vreo exmatriculare.
Sa fi exagerat colegul ei? sad

7 răspunsuri:
| ionika17 a răspuns:

Nu are cum sa o exmatricleze, pentru ca zece clase sunt obligatori.Si la mine in clasa au fost care nu au vint mult timp la scoala si nu i-au exmatriculaT. Poate dupa a zeceahappy

Răspuns utilizator avertizat
| Fredo a răspuns:

Deci.Nu are cum sa pateasca asa ceva in mod normal la 10-20 absente se scade cate 1 punct la purtare dar in niciun caz exmatriculare...si inseamna ca e prost rau ala happy. cp pentru rasp laughing

| piciuk a răspuns:

Imposibil! 10 clase sunt obligatorii.si la 30 de abs nu se exmatriculeaza, se trimite intai aviz acasa, tra-la-la.nu se exmatriculeaza asa usor.

| cornelia_9446 a răspuns:

O exagerat exterm de mult!
Legea nu permite asa ceva!

| cornelia_9446 a răspuns:

Extremblushing
scuze

| PriiNcess a răspuns:

Daca era vb de vreo exmatriculare primea o scrisoare acasa pentru parintii( cel putin eu asa stiu) sau diriginta suna parintii. da' la 10 absente scade un punct.deci in cel mai rau caz, ii scade 3 puncte la purtare.asta daca nu motiveaza absentele cu o hartie scrisa de parinti...