| Darius79 a întrebat:

Vaccinul anti-polio se poate face la 14 ani? Si unde se face mai exact in mana/picior? Nu l-am facut pe cel din clasa a 4a si acum ma chema la cabinetul scolar sa il fac. Daca se poate si niste pareri Pro/Contra despre acest vaccin.

1 răspuns:
| Tavy100 a răspuns:

Cred ca se mai poate face, din moment ce te-a chemat. Nu vad de ce nu ai face un vaccin, care pana la urma e vital pentru unii oameni mai sensibili. Si daca iti e frica de ace sa stii ca nu doare deloc, daca iei pastile dimineata ( Ca, Mg, Ulei de peste etc...) iti poti ''pacali creierul'' ca ele te fac sa nu simti durere si nu vei mai avea stres.