| Ode34 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata ca profesorii sa fie nedrepti cu voi? Ei bine, am uat un 8 la franceza, desi meritam 9 sau 10. Ok,sunt obisnuita cu note mari, ce sa fac? laughing
Dna prof. cand a ascultat acum 2 saptamani un baiat care a luat 7 pe nimic, a zis 2 ex de verbe la o grupa,,si-a facut tema. Nu mi se pare deloc corect, avand in vedere ca eu chiar mi-am invatat pentru ziua aceea.Si colegii erau mirati cum de am luat 9.
Dirigintai, cu siguranta o sa ma-ntrebe cum de am 8 la franceza,eu le-am spus parintilor,mama vroia sa vorbeasca cu acea profesoara,insa,eu i-am zis ca eventual ii zic dirigintei,si ca vreau sa-mi rezolv singura problemele de la scoala, fara interventia parintilor.Ce sa fac? Stiu ca mi-am stricat media. happy Sistemul de invatamant romanesc oricum e praf!
Dau funda!
p.s1:Nu as vrea sa-i zic in fata profesoarei fiindca e noua, mi-e rusine si nu sunt eu in masura sa-i judec modul de notare,insa, chiar nu mi se pare normal...
p.s2:Scuze categoria!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ti s-a intamplat tie e minciuna. mai mult ma enervau in 1-7 alea care plangeau si in loc de 6 le dadea un 8 sau 9 sau daca eu luam un 10 la mate, la sefa clasei ii se punea un 10 in plus de fata cu mine pentru nimic. vezi domne nu pot sa am 3 de 10 ca ea. Jeguri de oameni

| Peridava a răspuns:

Esti sigura ca ai raspuns corect? Dintr-o singura exprimare dar gresita, un profesor bun isi poate da seama de nivelul tau de pregatire. "Bun" nu inseamna indulgent, ci bine pregatit.

| SoyAmi a răspuns:

Depinde de profesor. Poate asa a considerat.La mine in scoala e o profesoara de chimie care face chestia asta si a stricat multe medii.Dar isi va da seama si daca chiar va crede ca meriti, cu siguranta te va ascultat de-atatea ori incat iti va iesi media.