| klaudiu2009 a întrebat:

Voi ce parere aveti, e sfarsitul lumii in 2012? Mie imi e frica ca nu cumva sa puna alti un plan diabolic sa dea cu ceva bombe nucleare sa reduca dramatic nr populatiei sau sa fie vreun meteoric care ne loveste si nu zice nimeni despre asta ca sa nu se bage spaima in populatie sa nu fie haos!

9 răspunsuri:
| Fillaide a răspuns:

Sincer, eu nu cred in sfirsitul lumii sau ceva de genul, pentru ca de cite ori a mai fost prezis un alt razboi mondial sau sfirsitul lumii nu s-au adeverit prezicerile. Da, este adevarat ca de data asta au prezis Vanga si Nostradamus, care erau considerati cei mai mari prezicatori etc.Eu raman la parerea mea-nu cred in sfirsitul lumii.

| Dorinel a răspuns:

Asa trebuia parca si prin 2000 sa fie sfarsitu' si uite ca inca existam. Faza cu 21.Decembrie.2012 este un fake! happy

| Fetita a răspuns:

Ei haide ca nu va fi nimic ce naiba, sunt doar zvonuri... nu va fi niciun sfarsit al lumii. Si daca va fi nu prea imi pasa, doar tot trebuie sa mori odata si-odata. Dar iti zic eu ca nu va fi nimic. Nu mai fi asa speriat.

| wish221 a răspuns:

Nu, stai linistit. Sfarsitul lumii nu vine cand vrea orice regizor de filme Sf...vine cand vrea Dumnezeu! Chestia cu 2012 e o tampenie si probabil la mijloc e si o chestie de marketing...complicat dar adevarat.laughing

| Blue_2910 a răspuns:

Probabil o sa fie o schimbare ceva (o descoperire stiintifica sau cine stie), dar care n-o sa aiba urmareri imediate. Oricum tind sa cred mai mult ca idea cu sfarsitul lumii are mai mult scop comercial. E de ajuns sa te gandesti cati spectatori a avut filmul 2012 sau cate carti si articole de reviste au fost scrise pe tema asta care a starnit curiozitatea atator persoane.

| D33a98 a răspuns:

Sfarsitul lumii? Nimeni nu poate sti, decat Dumnezeu. Nu putem spune cu exactitate cand vine sfarsitul lumii. Poate va veni, poate nu.

Fundita?

| Pympyke a răspuns:

Hey uite citeste mai bine Biblia si nu va veni sfarsitul lumiiwinking
nimeni nu stie cand poate veniwinking
asta este ceva inventat de cineva. eu personal nu cred asta, si nici nu ma tem, cand este timpul atunci dap va veniwinking
pupici ai griaj de tinewinking :*
si nu te temewinking nu ai pentru ce

| Bellezza_7150 a răspuns:

Nu cred ca in 2012 va fi sfarsitul lumii. Daca Dumnezeu vrea ca lumea sa se sfarseasca se poate intampla asta chiar in urmatoarea clipa sau peste un milion de ani...cine stie oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! ma numesc silviu si am 16 ani.
Te asigur eu ca nu o sa fie sfarsitul lumii in 2012...