| Alllllexandra a întrebat:

Voi cum faceti cand sunteti beti?laughing Deveniti melancolici sau radeti ca prostii?laughing

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Stadiul 1: o usoara euforie, imi vine sa rad.
Stadiul 2: ametesc rau, sunt constient ca sunt beat si incerc sa ma controlez da' deja arat ca ala de la avatarul meu si are sens ce spun cand spun ceva da' nu prea mai leg bine cuvintele si am probleme cu pronuntia.
Stadiul 3: spun chestii ce ar trebui sa ramana pentru mine, sunt constient de asta da' nu-mi pasa.
Stadiul 4: dau tot ce am in mine, nu mai sunt constient de ce zic, adica eu cred ca sunt da' nu mai sunt.Mai sunt constient maxim 10 minute dupa ce am intrat in starea asta dupa care pic.

| Alllllexandra explică (pentru Wehrmacht):

rolling on the floor)) imi place stadiul 3!

48 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu rad. Dar nu rad ca prostii. Rad ca mine. happy

| Alllllexandra explică (pentru Salontanul):

Cand esti treaz razi ca tine, cand esti beat razi ca prostullaughing

| Salontanul a răspuns (pentru Alllllexandra):

Asa simti tu. Eu nu.

| Alllllexandra explică (pentru Salontanul):

Ok....trist

| thegatekeeper a răspuns:

Nu mai consum alcool de o buna bucata de vreme, insa inainte, daca depaseam chiar si putin masura, deveneam chiar si mai depresiv si melancolic decat imi e firea si ma apuca o stare foarte proasta. Acesta e unul din motivele pentru care am incetat sa beau.

| Alllllexandra explică (pentru thegatekeeper):

Bine ai facut ca ai incetat. Eu daca beau un pahar de sampanie o iau razna.laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma culc

| Alllllexandra explică (pentru suntserios):

rolling on the floor) inteligenta miscare

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Cadem sub masa.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

De obicei ma simt somnoroasa. thinking

| Duucu a răspuns:

Ultima data cand am facut-o eram ceva de genul: "incep si eu sa ascult manele si sa-mi caut o gagica, da-o dracu de scoala, altii nu ajung nimic cu ea, avem o singura viata ce naiba"
Bine ca mi-am spus asta doar mie, ca daca auzea altcineva eram motiv de ras. In general ma fac badass cand beau, desi nu obisnuiesc.

| MaliciousDeath a răspuns:

Nope, dupa ce consum devin foarte "zen", dupa cum mi-a spus cineva odata.Dar n-am ajuns la stadiul de om beat.Doar putin alterat.

| Alllllexandra explică (pentru MaliciousDeath):

Nici eu, dar o s'o fac in viitor cu cineva foarte drag

| mont a răspuns:

In general cand ma ametesc sunt foarte vesel happy

| Alllllexandra explică (pentru mont):

Bravo tie, ce dragut happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am baut in 20 de ani mai mult de o bere, asa ca nu stiu cum e sa fii beat.
majoritatea sunt jegosi dar sunt si unii hazlii

| Alllllexandra explică (pentru anonim_4396):

Bine ai facut, respect pentru vointa

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alllllexandra):

Nu prea cred ca tine de vointa. am avut un betiv in familie pana a murit, acum imi e greata doar sa miros alcool, daramite sa beau pana ma imbat

| Alllllexandra explică (pentru anonim_4396):

Aha stiu ce zici, tati are probleme cu bautura, nu face urat dar bea in fiecare zi, e ca un drog.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alllllexandra):

Norocu tau, ai nimerit unu hazliu, eu nu.

| Alllllexandra explică (pentru anonim_4396):

Nu e hazliu crede'ma, nici nu vreau sa'l vad cand bea si nu stiu de ce iti spun tie asta avand in vedere ca e o chestie foarte personala dar nah, e TPU, nu ma cunosti happy oricum, imi pare rau pentru tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alllllexandra):

laughing iti dai seama ca de nu era pe net unde nu stie nimeni de nimeni nici atat nu ziceam nici eu. majoritatea tin sa creada daca ai un parinte betiv esti la fel, dar nu e nicaieri pe langa macar, dar asta asta e. sper sa ai noroc sa se lase!

| Alllllexandra explică (pentru anonim_4396):

Sper si eu...da deja m-am obisnuit cu el zicand ca nu se mai atinge de alcool si a treia zi il vad cu sticla'n mana...da ma rog, treburile parintilor, eu nu ma bag, eu am viata mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alllllexandra):

Mda stiu. si la mine promitea si in genunchi si seara iar era beat... dar norocu meu ca a murit. chiar daca e ceva rau sa zici asa ceva, am dreptate.
e bine de tine daca esti in "afara" mai rau e sa locuiesti sub acelasi acoperis.

| Alllllexandra explică (pentru anonim_4396):

Locuiesc sub acelasi acoperis dar incerc sa nu ma bag, mai ales pentru ca nu face asa urat cu mine, atata tot ca e cam enervant cand bea, dar nah.....nu stiu ce sa mai zic, e naspa. La tine cred ca a fost mai grava situatia si chiar daca nu e bine ce zic, ma bucur ca ai scapat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alllllexandra):

Chiar daca sunt ateu, o data in viata mea chiar am crezut ca exista un zeu acolo sus, cand l-a luat pe acel ceva care cica se numeste tata. dar da, ma bucur si eu ca am scapat de el, daca era si acum in viata cred ca eram mai rau mult mai mult decat o duc acum.

| Alllllexandra explică (pentru anonim_4396):

Atunci ma bucur pentru tinehappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alllllexandra):

Eh, sper ca si tu o sa ai noroc sa scapi de el (nu neaparat ca la mine.). numai bine!

| Alllllexandra explică (pentru anonim_4396):

Mersipuppy dog eyes Numai bine si tie happy

| Voidwithin a răspuns:

Rad ca prostu dupa care adorm.

| Alllllexandra explică (pentru Voidwithin):

Heeeeeeey brother! ^.^

| CosminC86 a răspuns:

De obicei devin foarte agresiv si ursuz cand sunt in stare de ebrietate, de aceea nu mai pun gura pe bautura decat foarte rar si foarte putin, si te sfatuiesc si pe tine sa faci la fel. rolling on the floor

| Alllllexandra explică (pentru CosminC86):

Eu nu beau, sunt foarte sensibila la bautura dar nah, la un eveniment mai bea si lumea un paharel de sampanie/vin si ametesc imediat...

| Denly a răspuns:

Melancolie la putere laughing)

| Alllllexandra explică (pentru Denly):

Pari destul de vesel cand esti treaz deci stai asa...laughing

| Denly a răspuns (pentru Alllllexandra):

big grin mai scap si eu la sticla, dar mai rar.

| Alllllexandra explică (pentru Denly):

laughing Bine ca mai rar!

| Garielu a răspuns:

Ambele si sunt si usor de influentat! laughing

| Alllllexandra explică (pentru Garielu):

rolling on the floor))) nasol atuncilaughing

| Garielu a răspuns (pentru Alllllexandra):

PAi d'asta ma inbat numai in casa si ma incui ca varcolacu cand sunt suparat si beau big grin

| Alllllexandra explică (pentru Garielu):

Cand sunt suparati, varcolacii se incuie in casa si beau?rolling on the floor pe asta n'o stiam :-s

| Garielu a răspuns (pentru Alllllexandra):

Am spus ca un varcolac big grin, dar tu cum faci?

| Alllllexandra explică (pentru Garielu):

Rad.....non stop laughing

| Alphaking a răspuns:

Incep sa-mi spun cele mai adanci trairi si sentimente, daca sunt melancolic sau rad depinde de ce trairi si sentimente dau afara in momentul respectiv.