| FeelsLIKEmusique a întrebat:

Voi cum faceti sa retineti lectia (invatand) la geografie, istorie sau chimie?

Răspuns Câştigător
| TeooTeo a răspuns:

Imi fac o schema
invat o lectie de o pagina A4 fata verso in jumatate de ora cu o schema
Schema sa cuprinda esentialul pentru ca daca stii esentialul sti si celalalte lucruri
fundoi?:p

7 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

La biologie, geografie si istorie este pur si simplu de memorat, altceva efectiv nu ai ce face.
Insa la chimie poti face probleme pentru a-ti fixa informatia.

| Merilynne a răspuns:

In primul rand nu o invat tongue
Si cand mai invat din cand in cand o citesc de 100 de ori.
Imi intra greu in cap sad
Da retin toate tampeniile big grin

| ZeR0_4666 a răspuns:

O citesc de vreo 3 ori si gata

| ZeR0_4666 a răspuns:

O citesc de 3 ori si gata!big grin

| parazitu_8805 a răspuns:

Fi atant/a in clasa si nu va mai trebui sa inveti in clasa, eu asa fac.

Sau incearca sa o intelegi nu sa o inveti "papagaliceste"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma inregistrez cu telefonul in timp ce o citesc. si asa o ascult in casti pana cand imi ajunge in creier. sau nu stiu fai rima si invata lectia ca pe un cantec. o sa fie muult mai usor

| adriana9000 a răspuns:

Citesc primul alineat si apoi il povesteac apoi, tot asa pana o invat. Funda?