| lola a întrebat:

Voi cum reactionati cand sunteti umiliti? Intoarceti si celalalt obraz?
Eu nuhappy

Răspuns Câştigător
| RuSuLeTzZz a răspuns:

H3h. raspund cu acceasi moneda. pentru. mine razbunarea este foarte dulce. dar raspund cu acceasta in situatii extreme.in rest. tin capul sus si schimb rapid subiectul tongue

9 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Biiiiiiiiiiip big grin
nu pot sa reproduc

| costyn162 a răspuns:

Depinde de situatie si de persoana care te umileste. Daca persoana respectiva este mai influenta si nu ai ce face impotriva lui singura solutie este sa intorci si celalalt obraz.Desi nu e corect, asta e societatea din ziua de azi(mai ales in Romania)

| dada a răspuns:

Aleleee laughinglaughinglaughinglaughing

nu prea imi place sa se ia cineva de mine... orice lucru as face.

daca trece peste limita... ii intorc vorba cu orice pret straight face straight facestraight face

| LoryM22 a răspuns:

Depinde in ce situatie esti umilit, de exemplu daca depinzi de cineva, exemplu un sef trebuie sa mai pleci si capul stii vorba aia"capul plecat sabia nu-l taie", insa daca este vb de o cunostinta, iubit, prieteni nu accept asa ceva, pentru ca orice om are mandria lui.

| happy.....withoutyou a răspuns:

1.ma simt ranita
2.imi vine sa ma razbun
3.ma mai pootolesc, si pe urma o dau de o sa-i para rau(psihologic)

dar, imi place si proverbul:nimeni nu te poate lasa in jos daca tu nu depinzi de ei!

| lenyia a răspuns:

Poftim? sunt in zodie leu...si nimeni nu cred ca ar vrea sa ma umileascahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista replica la umilinta fara molestare, alegi ce stii ca-i place si acolo il lovesti, dar mai bine sa nu se ajunga acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu. ignor, dar cand am o fraza buna de intors, o intorchappy

| Steff_7182 a răspuns:

Salut!
Daca sunt umilit din vina mea, mi se pare normal sa intorc si celalalt obraz. Tac si apoi ma gandesc cam cat de neatent am fost pentru a fi umilit.