| belinda_8164 a întrebat:

Voi dupa care proverbe va conduceti?

Răspuns Câştigător
| alexaaa a răspuns:

Daca, apucand pe un drum, ti-ai rupt un picior, nu regreta caci nu stii daca, apucand pe un alt drum iti rupeai amandoua picioarewinking(adica sa nu regreti ca ai luat o decizie si nu iti e prea bine, caci poate daca luai alta decizie care acum ti se pare mai buna, nu stiai daca iti era si mai rau). eu dupa asta ma mai ghidez

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

"Cine rade la urma rade mai bine"
"Razbunarea e dulce si se serveste intotdeauna la rece"
devil

| Vizitiul a răspuns:

"Ce tie nu-ti place, altuia nu face!" Nu pot spune ca respect proverbul intrutotul, am si eu iesirile mele.
"Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia". O paradigma care sugestioneaza faptul ca, trebuie sa privesti doar in ograda ta, si sa nu te intereseze de ceea ce face vecinul (lumea din exterior). Pot spune ca respect acest proverb solemnitate.

| User a răspuns:

Frate, nefrate da branza-i pe bani cool