| DaciaRomania a întrebat:

Voi la ce ora va culcați in timpul scolii?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Este recomnadat sa dormi de la ora 21 sau maxim ora 22 ca creierul tau sa poate primi din plin cei doi hormoni vitali lui (serotonina si melatonina) crae se produc numai cand dormim, intre orele 22 si 2 dimineata.
Acesti doi hormoni sunt vitali bunei functionari a creierului si organelor interne, crescand puterea de concetrare, de memorare, dezvoltandu-ti inteligenta, ajuta la buna functionare a organelor interne, creste pozitivitate si fericire, samd.