| M.T a întrebat:

Voi va epilati pe maini? si pe corp?(cand spun corp ma refer la abdomen spate:d)si este bine sau nu?big grinbig grin

11 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Cand incepi sa te epilezi asa sa te gandesti ca din momentul acela va trebui sa te epilezi tot timpul. Parul va creste si acolo unde nu ai avut.

| xibalba a răspuns:

Unii au probleme hormonale si au mai mult par unde nu ar trebui sa aiba si atunci inteleg epilatul prin alte parti decat cele obisnuite.

| yanny`s a răspuns:

Doar in anumite zone...tongue

| cretzufinish a răspuns:

Doar unde e intr-adevar esential: pe picioare ca e inestetic, axial pentru ca altfel va retine ranspiratia mai mult si inghinal (pubian) ca arata mai fresh si e placut din toate punctele de vedere big grin Epilarea tine in principal de igiena. Parul de pe maini nu-l am des si deci nu ma deranjeaza si sincer nu mi-ar placea sa ma epilez chiar peste tot.winking Daca faci prostia o data apoi creste mai des, mai inchis la culoare si in plus poate sa creasca si fire sub piele. E la latitudinea fiecaruia si la unele e strict hormonal, care au par pe spate, intre sani...straight face si se intelege in cazul asta.

| miauu a răspuns:

:O
nuh
doar pe picioare
faza e ca...in rest sunt zone mai sensibile si nu e bine

| Viuvi a răspuns:

Excluzand zonele care trebuiesc epilate (picioare, subrat si zona pubiana ) ce rost are sa ne epilam si in alte parti? de ce sa te chinui? Sincer mi se pare o pierdere si de timp si de bani, etc... d. p. m. d. v nu este bine pentru ca te chinui.Acum ramane la aprecierea ta!

| hasegawa a răspuns:

Da, am facut-o o data din prostie si acum trag foloasele, trebuie sa te epilezi din cand in cand, eu am impresia ca este mai tare si mai des de cand am avut buna inspiratie sa ma fac frumusica dupa propia tehnica

| M.T explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi:*

| Manele Man a răspuns:

Da! Adica e chiar scarbos sa vezi o fata cu par pe maini sau pe corp, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pe picioare, inghinal, axial; în rest nu este nevoie.
Ceară de epilat și aparat de epilat Braun.
Pa, pa.

| barbiedoll a răspuns:

Ma epilez doar pe picioare, inghinal si axial. In rest, am gasit mult mai multe argumente contra decat pro si am renuntat la idee.Pana la urma, celelalte zone ale corpului sunt mai sensibile, iar epilatul le-ar putea dauna.happy