| anonim_4396 a întrebat:

Vreau din toamnă să merg la alt liceu. Voi merge pe a X-a şi am mari emoţii. Surprinzător, în a IX-a, când nu cunoşteam pe nimeni din toată clasa, nu avusesem emoţii deloc. Dar acum am, fiindcă mă gândesc că s-au format grupurile, găştile în clasă şi nu îmi pot scoate ideea că e foarte probabil ca eu să fiu singurul elev nou din clasa aia. Chiar am nevoie de sfaturi. Mulţumesc enorm!

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Daca esti nou nu inseamna ca nu te poti adapta. Va dura un timp, dar daca esti sociabil nu ai probleme.