| Dariana a întrebat:

Vreau mai multe detalii despre profilul de liceu "stiinte sociale" si daca este potrivit pentru a ajunge psiholog. Ofer funda celui mai folositor raspuns.

Multumesc pentru timpul acordat si pentru ajutor!happy

Răspuns Câştigător
| Carmen a răspuns:

Buna.desigur.este cel mai indicat profil daca vrei sa te faci psiholog.si eu sunt la profilul respectiv. faci mai multa istorie, geografie, stiintele socio-umane (economie, filosofie, logica, psihologie) iar la BAC dai obligatoriu din istorie si una din materiile enumerate mai sus la alegere happy