| Alexxamarrye a întrebat:

Vreau sa fac o cerere de mana pentru motivarea absentelor dar nu stiu cum....care trebuie sa fie adresata domnului director
Stiu ca pe aceea cerere trebuie sa scriem ca din motive persoalnale sau de familie

1 răspuns:
| WoKy a răspuns:

Si trebuie sa vina din partea parintilor.
"Subsemnatul(ata). parinte al elevului (x), prin prezenta rog motivarea absenteleor acumulate in data(datile) (xx). Elevul nu a putut fi prezent la ore din motive familiale bine intemeiate (sau, a prezentat stari de voma si febra, in cazul in care te tine doar o zi si nu primesti adeverinta mediacala).
Va multumesc,
Cu stima, (nume+semnatura)
Mare branza. Nu e cel mai bun model, dar ceva de genul trebuie sa arate.