| RyAngel a întrebat:

Vreau sa imi fac suvite roscate, culoarea pe care o am este un rosu intens, stiu cum apare fiindca am mai folosit-o si parul meu fiind inchis la culoare nu iese atat de rosu. Dar totusi, vreau sa stiu daca e vreo metoda sa obtin diferite tonuri... daca amestec vopseaua cu apa calda ar avea vreun efect sau doar as strica vopseaua? Nu vreau decat suvite, in diferite tonuri..sa fac trecerea intre culori mai subtila. Ma gandesc sa folosesc intai vopsea pe cateva suvite, apoi ce ramane sa amestec cu apa si sa o intind pe alte suvite. Nu stiu daca ar folosi apa la ceva sau doar stric vopseaua degeaba. Exista vreo tehnica anume pentru a obtine diferite tonuri din aceeasi vopsea? Pe net nu am gasit nimic ( in ultimii 2 ani m-am mai vopsit de 3 ori, 3 nuante diferite de roscat si doar suvite/varfuri, nu complet, iar acum as vopsi anumite zone care bat deja un pic spre roscat desi au trecut 5 luni de la ultima vopsire, nu stiu daca are vreo relevanta, vreau sa obtin un amestec de nuante sau ceva asemanator) Vopseaua e garnier color sensation 6.60

Răspuns Câştigător
| tzus a răspuns:

Buna, pentru vopsea folosesti oxidant 9 % iar apa nu se pune in vopsea; ci pe par uzi putin parul sau foarte putin si pai dai cu vopsea. dar va fi un rosu mai inchis! p.s. coafeza