| DenisaaC a întrebat:

Vreau sa imi strang bani...ma puteti ajuta cu cateva metode mai simple, dau funda:*

2 răspunsuri:
| Xname a răspuns:

Banuiesc ca nu indeplinesti varsta legala pentru a munci, deci ai putea sa:
- ceri parintilor/bunicilor
- te inscrii la avon/oriflame daca esti fata
- joci la pariuri daca esti baiat
- faci mici servicii vecinilor

| vintageheart a răspuns:

Eu primesc destul de des bani de buzunar de la ai mei, dar am grija sa nu-i cheltui ci sa-i economisesc.La scoala incearca sa rezisti tentatiei de a-ti cumpara dulciuri de la chiosc, pe langa faptul ca sunt scumpe sunt si nesanatoase. Puneti sandwich de acasa si ceva fructe si o sa fii satula, mai ales ca parintii platesc cumparaturile pentru mancarea de acasa.
Eu asa am reusit sa adun o suma maricica de banihappy De asemenea, banii de la rude sunt totdeauna bineveniti laughing