| axel18 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de sala am 1 87 si sunt gras am cam 105 kg si vreau sa-mi fac un corp fain, si ce imi recomandati? sa fac banda si sa tin o dieta sa dau prima data burta jos sau sa incep sa ridic greutati mici sa se formeze muschi? Sau cum pot sa-mi fac un corp ok? dar narutal

2 răspunsuri:
| Alrawan a răspuns:

Trebuie să îţi ''transformi'' grăsimea în muşchi. happy Slăbeşti puţin, şi după îţi ''construieşti'' corpul. Sport fără dietă nu prea merge, poţi să stai şi 3 ore în sală şi să tragi până nu mai poţi şi când ajungi acasă să mânânci de toate. fără sucuri acidulate, fără dulciuri, fără chipsuri, încearcă să mânânci un număr de calorii pe zi, calculezi tu cât ai nevoie. e mai simplu să mânânci un bol mare de legume sau aşa, care să zicem au 3-4 sute c, sau să mânânci 2 prăjituri care cam tot acolo ajung happy Îţi poţi alege o zi pe săpt. în care să poţi mânca ciocolată şi din astea, da na, nu exagerat de mult. Aleargă mult, cât poţi de mult. Asta ajută cel mai mult la slăbit. După poţi trage la fiare cât vrei să îţi faci muşchii mari laughing. Mna nu ştiu cât te ajută ce am spus, dar îţi urez mult succes oricum happy

| peperonies a răspuns:

Mergi si la sala si mananca si cum trebuie. incepe prin a nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, cartofi sau orez. spor.