| speechless070 a întrebat:

Vreau sa ma apuc sa pictez pe panza si vreau sa fac o reproducere, mentionez ca nu stiu nimic despre cum se picteaza pe panza. Dupa ce o cumpar ma apuc direct sa pictez ca pe foaie sau trebuie sa dau un strat de ceva pe panza inainte. Fara nu se poate? pictez in ulei culorile se pot dilua cu diluant? CAT MAI MULTE DETALII DESPRE CUM TRE SA PROCEDEZ. fundita

Răspuns Câştigător
| heiii a răspuns:

Culorile trebuie sa le lasi asa cum le ai cumparat...si nu e mare scofala...e ca si cand si picta pe foaie.doar ca este mai greu de intins culoarea.eu as avea grija la ce pensule sa folosesc.foloseste din alea patrate.nu ff mari pentru a putea picta mai bine,