| princessmary a întrebat:

Vreau sa ma ingras vreo 6 kg.Cum pot face asta.va rog spuneti-mi exact ce sa mananc in ce cantitati la ce ora

multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...iti alegi niste ore in care sa papi.in fiecare zi la aceeasi ora si poti intre acele ore sa iti iei si o gustare, isi are rolul si ea.Si sa papi mai multa paine.tonguetonguetongue

7 răspunsuri:
| Unique a răspuns:

Seara mananca foarte multa paine si multa mancare inainte de culcare!

| Gipsy a răspuns:

Eu stiu de la un prieten nutritionist ca pentru a te ingrasa cu 1 kg e nevoie de un surplus de 7700 de calorii. Acum calculeaza si tu cate calorii iti sunt necesare intr-o zi si adauga alimente astfel incat sa ai un surplus zilnic de 30 / 50 %. Intr-o luna si jumatate te poti ingrasa fara probleme daca te orientezi si consumi nuci, alune, fainoase, cereale. Mai ales cu putin timp inainte de culcare.

| →s ♥ ą← a răspuns:

Pai sa papi echilibrat...

| PoUfOuLeTe a răspuns:

Nu e vorba neaprat ce trebuie sa manaci si in ce cantitai si alte chestii. E vorba si de organismul tau, nu te poti ingrasa acum ca vrei u.Eu la inceput am fost slaba, m-am ingrasat si iar am slabit...depinde de fiecare.Nu iti pui u in cap ca vrei sa te grasi si gata te ingrasi.Sunt persoane care mananc mult si nu se ingrasa

| mariapow a răspuns:

Mananca avocado este fructul care ingrasa cel mai mult. Oricum e mult mai usor sa slabesti decat sa te ingrasi...asa ca succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va trebui sa faci fix pe dos de cum fac fetele mele! iti las id-ul lor? vor fi "incantate" sa ofere detalii despre anorexie pe invers!
in principal, trebuie sa nu refuzi sistematic mancarea alor tai, sa nu te sclifosesti cand esti invitata la papa in oras, sa razi cu gura pana la urechi cu ai tai la masa si sa nu-ti dai ochii peste cap studiind etichetele cu calorii, sa nu tii mortis sa te ingrasi ci sa mananci de placere, sa-ti sugi degetele pline de sos la sandvisul mancat cu pofta prin oras in vreme ce cucoanele pufnesc oripilate in paltoanele lor de siliconate, si, nu in ultimul rand, sa vii la mine la o masa, gatesc mai mult decat binisor si-mi place sa radem mult! vorbesc cat se poate de serios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...iti alegi niste ore in care sa papi.in fiecare zi la aceeasi ora si poti intre acele ore sa iti iei si o gustare,isi are rolul si ea.Si sa papi mai multa paine.tonguetonguetongue