| tennyteen a întrebat:

Vreau sa`mi cumpar un animalut de companie si nu stiu care: caine sau pisica? nu vreau papagali sau hamsteri.[stau la apartament] daca-mi iau pisica, vreau siberiana iar caine vreau bichon maltez sau chihuahua cu par scurt. voi ce`mi recomandati? dau fundita+votbig grin

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un bichon este cel mai potrivit!
Pa, pa.

| MenInShadow a răspuns:

Iti recomand o pisica. Eu am 2 caini (stau la casa) si cand incep noaptea sa urle simt ca innebunesc, asa ca mai bine iti iei o pisica, mi se par si mai iubitoare

| JBStandsForMe a răspuns:

De vreme ce stai la apartament ar trebui sa-ti iei un animal cat mai mic, insa nu foarte pretentios. Un bichon sau un chihuahua ar fi perfect cand vine vorba de caini, pentru ca sunt mici si foarte draguti (eu am 2 si sunt foarte cuminti). Insa va trebui sa-l scoti afara destul de des daca nu vrei surprize prin casa.

Iti poti lua si o pisica care se acomodeaza mai repede cu viata de apartament si nu prea trebuie sa o scoti afara, insa o pisica siberiana va lasa pe mobile mult par si va necesita spatii de joaca sau de escaladat.

Alege animalul care se potriveste cel mai bine stilului tau de viata.

| Deutzeuh a răspuns:

Mai bine un cutu.el e mai jucausi alergi cu el.dar daca tu esti mai linistita o pisica tiar trebui.dar fie ca esti linistita sau mai zbuciumata tot catel as alege in locu tau.pup:*:*:*

| Marrriaaa a răspuns:

Eu am o catelusa scumpa, dar mi'as dori o pisicuta pentru ca sunt mult mai delicate, mai usor de curatat! Intr-un cuvant: mai potrivite pentru fete happy. Siberiana love struck e chiar frumoasa :*. Papagali si hamsterii pe mine un anuma incanta, chiar ma plictisesc happy. Sper ca ti'am fost de ajutor! Funda? Mersilove struck

| Eallscriellca a răspuns:

Bună! Dacă vrei pisică nu ți-aș recomanda siberiană chiar dacă e foarte frumoasă pentru că ști... lasă păr foarte mult. Mie îmi place Bichonul maltez eu una, pe acest cățel l-aș alege big grin Bye bye

| b3bitsa a răspuns:

Buna. pai ce sa spun happy am si eu un bichon maltez si il iubesc de numa numa:X ii foarte dragut, jucaus si prietenos.adv ii ca trebuie tinut in casa mai ales iarna. cu mancarea nu e pretentios dar trebuie sa fie spalat, ingrijit si in fiecae seara dus la plimbare. cam asta ar trebui sa faci a sa il intretii. ti-l recomand DIN TOT SUFLETUL :p Bafta din orice alegere! fundita?

| anette97 a răspuns:

Eu am un caine techel... este foarte bun in apartament si eu stau la apartament si nu am probleme cu el. eu acest caine te-as recomanda