| Flaviia16 a întrebat:

Vreau sa-mi dai mesaje frumoase pentru anul nou, chiar si amuzante happy Cel mai frumos are funda

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Uite aici cateva :

Treci peste ce-a fost, crede cu adevarat in tine. Anul Nou e o carte deschisa cu retetele succesului, alege ce ti se potriveste si porneste la drum cu incredere!

Sa prinzi aripi pentru a trece cu usurinta peste ceea ce aduce Noul An. Culege ce e frumos si bucura-te cu adevarat. Petrece frumos la inceput de an pentru a trai senzatii tari tot anul! La multi ani!

In fiecare picatura a sampaniei pe care o bei in cinstea noului an sunt urarile mele de bine, pline de cele mai frumoase si calduroase ganduri! Un an minunat!

Deschide-ti inima in noaptea dintre ani, lasa bucuria unui nou inceput sa iti patrunda in suflet, paseste cu speranta si incredere si nu uita ca cineva se va gandi in miez de noapte la tine si iti va dori toata fericirea din lume!

Spune-i anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine...
si mai spune-i sa iti dea,
tot ce vrea inima ta...
fericire, sanatate si multi bani
"La Anu' si La Multi Ani!"

Anul nou...o bucurie
viata toata sa va fie!
bani, masina, fericire,
sanatate si iubire.
nu-i de-ajuns sa le doresti.
tipa, lupta, da din coate
asa le obtii pe toate!

Fie ca toate visele pe care le fauriti in aceste zile magice de Sarbatoare sa se implinesca si drumul strabatut pentru realizarea lor sa va aduca bucurie in inimi, iar in case, fericire si belsug.
La Multi Ani!

Noul an se asterne inaintea noastra ca un volum nescris cu 365 de pagini goale. Va uram sa le scrieti numai cu lucruri bune, impliniri si fericire pentru ca la sfarsitul volumului sa-l cititi cu bucurie.

Catelus cu parul cret / sa ai jeep-ul in cotet / sa ai vila cu piscina / pe Madonna ca vecina / o lopata pentru bani / La anul si La Multi Ani!

E momentul sa incepi sa visezi. Mai ai cateva ore de reverie, cateva ore de fericire, cateva ore de naivitate in care sa crezi ca toti oamenii sunt buni… La 12 noaptea nu iti vei pierde pantoful asemeni Cenusaresei, dar vine Noul An!

Tata bun, mama iubita/ Azi e ziua potrivita/ Sa va spun ce va doresc/ Sa v-arat cat va iubesc./ Va doresc intai de toate,/ Un an nou cu sanatate,/ Voie buna, trai usor,/ Bucurie si mult spor. La Multi Ani!

Sa primim odata cu uratorii si lumina, caldura, linistea, dragostea si impacarea celui nou, veselia si viata. Ca iarba sub zapada, ca fulgul in zbor sa primim speranta unui an nou. La Multi Ani!

Cand Mosul s-a impiedicat de pragul casei mele l-am ajutat sa se ridice cu o conditie: Sa te faca sa uiti toate grijile si supararile din anul ce tocmai isi scurge ultimele ceasuri in clepsidra timpului si sa-ti aduca in anul ce astepta ca timpul sa intoarca clepsidra numai implinirii si relizarea dorintelor ce au fost doar sperante in acest an! LA MULTI ANI!

Caderea primului fulg imi aminteste de priviri timide de indragostit, de plimbari sub ninsoare, de clinchet de copotei, aroma de cozonac si mireasma proaspata de brad...Magia sarbatorilor ne invaluie aducandu-ne aminte sa iubim, sa fim generosi si sa aducem bucurii celor dragi! Un Craciun Alb Fericit tuturor!

Tu, suflet cald
A mai trecut un an...
Sa-ti amintesti cu placere de toate implinirile, cu melancolie de toate clipele frumoase si cu incredere de tot ce nu ai reusit.
Fii mandra ca ai ramas acelasi suflet cald,
Sarbatori Fericite

Anul Nou vine pe cararile ninse,
Cu haine grele de sperante aprinse,
Sperante si vise,
Neatinse, neatinse...
La Multi Ani!

Sper sa-ti placa!
Iti doresc sa ai parte de un an foarte bun, frumos!
Iti doresc sa te impiedici de un ciob numit Noroc, sa cazi intr-o prapastie numita Fericire si sa culegi o floare numita Iubire.

Sa ninga frumos, poveste de iarna
Tot ce e bun peste noi sa astearna,
Va fie Craciunul bogat luminos
Si anul cel nou, mai curat, mai voios
Ultimele zile ale anului sunt gata sa treaca prin clepsidra timpului! 2012 este aproape sa-si deschida primele file albe, necunoscute. Va doresc sanatate, bucurii si impliniri!

Cand Dumnezeu te are drag
Si te ia in paza milei sfinte
Ca arme de-a lupta inainte
Nu-ti da nici bata nici toiag
Iti da pricepere si minte.

Noul an se asterne inaintea noastra ca un volum nescris cu 365 de pagini goale. Va uram sa le scrieti numai cu lucruri bune, impliniri si fericire pentru ca la sfirsitul volumului sa-l cititi cu bucurie.

Iti doresc atitea clipe fericite cati fulgi de nea intr-o iarna ca-n basme. Un an nou mai bun, cu pace si liniste in suflet si cu multa dragoste in inima.

Va doresc un sfarsit de an imbelsugat si plin de bucurii! La multi ani!

Se iau douasprezece luni, se curata bine de amaraciune, stress, mandrie, invidie, egoism, formalism si frica. Se imparte fiecare luna in 28-31 de zile, pentru ca provizia sa ajunga exact un an. Se cantareste munca si linistea, adaugandu-se chibzuinta si harul. Se cerne cu abilitate, iubire si vointa, intelepciune, ingaduinta, frecandu-se cu sinceritate, tandrete, gratie si alint. Se uneste rabdarea cu bunavointa, muzica si buna dispozitie. Se impatureste cu intelegere si speranta, se pudreaza cu sacrificii, se presara vraja, daruire si receptivitate. Se acopera cu amabilitate, gingasie si mult bun simt. Se indulceste cu multa toleranta, optimism, veselie si umor. Se aromeaza cu blandete, bunatate, concesii si acuratete sufleteasca. Tapetata cu afectivitate si pretuire, se coace la caldura inimii, cu dragoste din belsug. Se flambeaza cu puritate, stima si respect. Preparatul se serveste zilnic, cu buchete de fericire, ornat cu surprize, invelit in invioratoarea si inepuizabila credinta in Dumnezeu! Pofta buna!

LA MULTI ANI cu bucurie!
Casa, casa sa va fie,
Masa, masa sa ramaie
Iar in jurul ei sa vie
Oameni buni, de omenie,
Sa v-aduca veselie,
Ganduri bune, cumpatate
Si urari de sanatate
Zile multe si prospere,
De la Dumnezeu putere
Sa invingeti relele
Ce va-ncurca vietile!

La multi ani cu veselie,
Sanatate pe vecie,
Casa plina de bucate,
Dragoste pe saturate,
Bani la greu, noroc cu carul,
Ce doriti si sus paharul!

Spune anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine…
si mai spune-i sa iti dea,
tot ce vrea inima ta…
fericire, sanatate si multi bani
"La Anu’si La Multi Ani!"

Mireasa tuturor vremurilor ne deschide portile inimii catre armonie si intelegere si ne primeste in feeria Sfintelor Sarbatori cu credinta ca nimic nu va putea umbri vreodata stralucirea Nasterii Domnului. Lasati magia colindului strabun sa va picure in suflet fiori de sfintenie si primiti cu drag gandurile noastre de pretuire, realizari depline, sanatate si prosperitate!

Acum cind vremea sta sa-si imparta trupul intre vechi si nou, cand colindul isi pregateste cu emotie armoniile, cand magii strabat distantele pentru clipa cea de taina, acum, dupa sfanta porunca a datinii strabune, primiti prinosul nostru de ganduri frumoase, calde urari de fericire, belsug si impliniri!

Sa primim odata cu colindatorii si lumina, caldura, linistea, dragostea si impacarea celui nou, veselia si viata. Ca iarba sub zapada, ca fulgul in zbor sa primim speranta unui an nou.

A mai trecut un an … Sa-ti amintesti cu placere de toate implinirile, cu melancolie de toate clipele frumoase si cu incredere de tot ce nu ai reusit. Fii mandra ca ai ramas acelasi suflet cald.

Lasati o parte din lumina artificiilor aprinse in noaptea anului Nou sa va lumineze. Fie ca anul care vine sa fie pentru voi o punte spre ceva mai bun, mai luminos. "La Multi Ani!" Anul Nou sa va daruiasca sanatate, pace in suflet si prosperitate pentru tine si familie. "La Multi Ani!" Tot ce va este de folos sa se realizeze si nimic sa nu va innoureze "cerul" senin al vietii!

Sufletul tau sa vibreze in armonie si pace, iubirea sa te primeasca in bratele-i pline de caldura si duiosie, iar norocul sa te urmeze oriunde… Anul ce a venit sa te ajute sa descoperi minunea unei vieti implinite… LA MULTI ANI!

Sperantele ce au ramas sperante
Sa le preia Anul Nou 2008
Decis sa nu ramina cu restante
Acesta este al sarbatorii rost
De-aceea sa petrecem se cuvine
Inchin in cinstea celui care-a fost
Si-n sanatatea celui care vine.

Acum, cand sarbatorile crestine se apropie cu repeziciune iti doresc: pace in suflet, bucurie fara margini, sanatate cat cuprinde, credinta in bine si saruturi o mie.

Fie ca anul care incepe sa ti se astearna in cale, poteca neteda, vegheata de stelute norocoase si ingeri balai! Iar dorintele tale, toate-toate sa se implineasca, cate una in fiecare zi…!

Tata bun, mama iubita,
Azi e ziua potrivita
Sa va spun ce va doresc
Sa v-arat cat va iubesc.
Va doresc intai de toate,
Un an nou cu sanatate,
Voie buna, trai usor,
Bucurie si mult spor.

Fie ca spiritul sarbatorilor de iarna sa patrunda in casa si in sufletul tau si al tuturor celor dragi! Iubirea, bucuria, intelepciunea si generozitatea sa va fie calauza in 2008! In speranta unui an mai bun, va trimit o boare de sanatate, un strop de incredere si fericire!

Frumusetea iernii cu albul fulgilor de nea presarati peste gandurile noastre, cu dulcele ecoul al colindelor, cu imaginea in suflet a celor dragi, ne va petrece intr-un nou an impliniti, iubiti, fericiti. Sa avem un 2008 asa cum ni-l dorim!

Cu ocazia sarbatorilor de iarna iti doresc o vacanta plina de liniste, odihna, pace sufleteasca si implinire. Fie ca de Craciun sa ti se indeplineasca toate dorintele, iar Anul Nou sa te surprinda alaturi ce cei pe care ii iubesti.

Iti doresc un Craciun si un Revelion fericit alaturi de familie si prieteni, sa te distrezi si sa te relaxezi… si cel mai important… sa nu faci nimic din ceea ce eu nu as face! Mosul te vede! Ho-ho-ho!

Draga, cu ocazia Craciunului iti doresc multa iubire, sanatate, fericire si nu in ultimul rand, MULTE CADOURI!

Cu ocazia sarbatorilor de iarna iti doresc ca niciunul dintre visele tale sa nu ramana neimplinit.

Nu iti doresc ca Noul An sa iti aduca in dar indeplinirea tuturor viselor, ci sa ai puterea de a le face fata atunci cand se vor implini. Sa ai parte de tot ce e mai bun in viata!

Nu iti doresc sa ai puterea de a crede in Noul An, ci puterea si rabadarea de a astepta schimbarile ce vor sa vina. Credinta si rabdarea merg mana in mana. La multi ani!

De Craciun, daca vine la tine un tip gras si paros si te baga intr-un sac, nu te speria! I-am scris mosului ca te vreau pe tine de Craciun!

Fie ca bucuriile si gandurile frumoase ale prezentului sa devina amintirile frumoase ale viitorului. Craciun fericit! Sa fii iubit(a)!

Nou este anul ce vine, noi sunt visele noastre, noi sunt dorintele nostre, noi sunt spiritele noastre, dar calduroasele mele urari sunt pentru totdeauna! Un An Nou cum ai visat!

Va doresc ca sarbatorile de iarna sa va aduca sanatate si fericire, implinirea tutror dorintelor si sanatate celor dragi. La multi ani!

Fie ca sarbatorile de iarna sa va aduca liniste, caldura si armonie in suflet. Craciun fericit si un An Nou plin de impliniri!

Fie ca bucuria si linistea aduse de sfintele sarbatori sa va insoteasca pe tot parcursul anului ce va urma.

Sa va aduca Bunul Dumnezeu pacea si fericirea in casa voastra (dvs), multa iubire si dragoste de apropiatii vostrii.LA ANUL SI LA MULTI ANI!

Va doresc ca sarbatorile de iarna sa va aduca sanatate si fericire, implinirea tutror dorintelor si sanatate celor dragi. La multi ani!

8.Fie ca sarbatorile de iarna sa va aduca liniste, caldura si armonie in suflet. Craciun fericit si un An Nou plin de impliniri!

9. Zboara acest mesaj de sarbatori ca o pasare maiastra, fie ca linistea, caldura si bucuria sa umple sarbatorile dumneavoastra

10.Fie ca un mesaj despre sarbatori pe care-l primesti sa insemne cate un cadou, binecuvântarea divina sa ne lumineze si cu ocazia sarbatorilor Craciunului si ale Anului Nou

11.Asta este un mesaj despre globuri, zapada si colindatori, este o urare de bine, acum de Sarbatori…

12.Sarbatori Fericite si sa petreci in nestire, sa ai pe veci iubire si-n casa Fericire!

13.Mesajul asta de Sarbatori o sa te faca sa uiti de toate perioadele nefaste si o sa-i umple inima de veselie, fie ca aceste zile de sarbatoare sa te ajute sa descoperi bucuria in viata alaturi de cei dragi tie!

14. Sa te bucuri de aceste sarbatori de iarna cum nu te-ai bucurat niciodata, sa ai o masa incarcata, bani ca niciodata si casa luminata!

15. Mos Craciun bate la usa, scoate mana din manusa, si va da din palma lui darurile cerului, langa brad si langa foc sa va umple de noroc!

16. O sa-ti dau Mesaje de Sarbatori, un buchet de flori, un pupic care sa-ti trezeasca fiori si o masina de Sarbatori

17. Fie ca acest mesaj de sarbatori sa-ti faca necazurile absente, sa va bucurati alaturi de cei dragi de cele mai frumoase momente…

18. Sper ca perioada Sarbatorilor de Iarna sa iti aduca multe zambete frumoase de la oamenii din jurul tau si sa poti impartasi tot ce ai tu mai bun cu ei. Sa ai lumina in suflete si multa sanatate! Sarbatori fericite si La Multi Ani!

19. Craciunul acesta o sa primesti toate cadourile dorite, o sa ai Sarbatori Fericite pline de reusite.

Le-am luat de pe cateva site-uri. Le poti posta si pe peretele la facebook happy. Sarbatori fericite :* Sper ca-ti plac.

2 răspunsuri:
| kmarianak a răspuns:

Cateva mesaje amuzante, chiar haioase... http://www.interferente.ro/......-2013.html
Cateva mesaje frumoase... http://www.universdecopil.ro/......-2013.html

| alecsaaelena10 a răspuns:

~Uite aici cateva :
~1. Spune anului ce vine,
Sa-ti aduca numai bine!
Si mai spune-i sa iti dea,
Tot ce vrea inima ta
Sanatate, bucurie si multi bani
La Anu si La Multi Ani!
~2. Anul nou…e o bucurie
Viata toata sa va fie!
Numai sanatate si iubire,
La multi ani cu fericire!
~3. Anul nou sa-ti aduca un strop de sanatate, de iubire, de fericire, un strop de noroc si daca se poate toate la un loc. La multi ani
~4. Fie ca noul an sa-ti aduca mai multe zambete decat lacrimi, mai multe reusite decat infrangeri si mai multe impliniri decat te-ai gandit vreodata. La multi ani!
~5. Tata bun, mama iubita,
Azi e ziua potrivita,
Sa va spun ce va doresc
Sa v-arat cat va iubesc.
Va doresc intai de toate,
Un an nou cu sanatate,
Voie buna, trai usor,
Bucurie si mult spor.
La multi ani!
~6. Cand ultimele zile cad,
Din miile de calendare,
Se-aprind stelute-n crengi de brad,
Ca semn de mare sarbatoare.
Cand toti ureaza celor dragi,
Cuvinte de iubire,
La fel iti urez si eu acum
Multa sanatate si fericire
La multi ani!
~7. E cumpana dintre ani!
Sa privim înapoi cu iertare.
Inainte cu speranta.
In jos cu intelegere
Si in sus cu recunostinta!
Speranta sa va deschida
Poarta spre un An Nou
Plin de bucurii si impliniri!
La multi ani!
~8. ie ca bucuria si linistea aduse de sfintele sarbatori de iarna sa va insoteasca pe tot parcusul anului nou. La multi ani din suflet.
~9. La multi ani cu veselie,
Sanatate pe vecie!
Masa plina de bucate,
Dragoste pe saturate!
La multi ani cu sanatate!
~10. Nou este anul ce vine,
Noii sunt visele noastre,
Noi sunt dorintele nostre,
Noi sunt spiritele noastre. Dar calduroasele mele urari
Sunt pentru totdeauna!
Un An Nou cum ai visat!

~Cam atat :*