| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi spuneti parerea voastra, daca voi credeti ca sunt o prietena buna.Deci.sunt cu un baiat si imi place mult, doar ca in ultimul timp ne-am cam indepartat, deci parca sunt singura. straight face Si o prietena de-a mea(suntem in aceeasi clasa)s-a despartit de prietenul ei ieri.Problema este ca baiatul respectiv i-a dat papucii pentru ca ma place pe mine :O Si mie imi place putin, dar nu vreau sa fiu cu el(am o relatie), si nu i-as face niciodata asa ceva ei(si mai ales stiind ca il iubeste inca foarte foarte mult si chiar a plans cand i-am zis de ce i-a dat papucii). Cand i-am spus prietenei mele motivul, s-a suparat foarte tare, nu stiu daca e cuvantul potrivit.Si nu mi-a vorbit cateva ore.Ar putea sa aprecieze ca nu o sa fac nimic, cu el, pentru ea! Insa daca as face, l-as putea uita pe baiatul care imi place asa cum cred ca a facut-o el! straight faceAcum ne-am impacat, dar totusi simt ca are ceva cu mine! Ce parere aveti? happy

3 răspunsuri:
| Mădăăăăăăăăăăăăăăă a răspuns:

Sincer, este normal sa fie un pic suparata, poate ea crede ca nu ii esti prietena buna, pentru incerci sa il sufli. Din punctul meu de vedere stai calma, ai procedat cum trebuie, iar daca prietena ta nu vrea sa inteleaga nu trebuie sa te rogi de ea. Pana la urma prietenii vin si pleaca nu prea ai ce sa le faci, desi iti sacrifici uneori feircirea pentru ei, iti intorc spatele in cele mai grele momente happy Deci parerea mea este ca ai procedat foarte bine, trebuie sa ai constiinta impacata.Bafta kiss

| Syaaa a răspuns:

Da esti o prietena buna deoarece ai renuntat la baiatul acela pentru ea, ai facut si bine ca i`ai spus motivul pentru ca daca ar fi aflat in alt mod ar iesi mai rau.S`ar putea sa iti poarte putsina pica dar asta e, viata nu e dreapta`!happy Bafta>big grin

| bruneta92 a răspuns:

Buna! mie mi se pare ca ai procedat foarte bine in privinta prietenei tale...si eu am trecut prin asa ceva numai ca eu nu m-am combinat cu niciunul din ei, mi-am cautat unul nou ca sa vada prietena mea ca nu aveam nici-o treaba cu prietenul ei! nu stiu daca te-am ajutat cu ceva, dar mi-a facut placere sa-ti raspund.