| Diana_3831 a întrebat:

Vreau sa stiu cam cate ore se fac pe saptamana din fiecare materie si ce materii se fac la profilele uman, real. Dau funda pentru un raspuns complet!

Răspuns Câştigător
| AnnaMariaaa a răspuns:

La Real se fac 3 ore de fizica, 2 de chimie si 2 de bio, 4 de romana, 4 de mate, 2 de T. I. C (tehnologia informatiei) si din restul cate 1 ma refer la profil de stiintele naturii la mate-info sunt multe ore de mate si info pe saptaman, iar restul cate 1 sau 2.La Uman faci 4 de romana si mate, 2 de chimie is fizica, 2 de grogea 2 de istorie si restul cate 1.

2 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Realtongueai 3 mate, 3 romana, 1 geogra, 1 istorie, 1 chimie, 2 fizica, 2 sport, desen, muzica si biologie eu am facut doar pana in clasa a 10 a cate o ora pe saptamana, si restul sunt materii ce tine de liceul ales de tine.

| Addriana_2885 a răspuns:

La stiinte sociale sa fac 4 ore de roamana, 2 mate, ( 2 fizica, 1 chimie, 1 biologie decat cls a 9-a si a 10-a, dintr-a 11-a nu se mai fac) 3 istorie, 2 geografie, 1 religie, 1 desen, 2 logica(cls a 9-a)2 psihologie(cls a 10-a), 2 economie(cls a 11-a), 2 filozofie (cls a 12-a), 2 franceza, 3 engleza...