| cosminjuve a întrebat:

Vreau sa va pun o intrecare :
Care din urmatoarele aparate consuma cea mau multa energie electrica : un calculator, un televizor, un bollar pentru incalzit apa de 30 litri,frigider,masina spalat, cuptor cu microunde, circular. care consuma cel mai mult curent primul raspuns bun primeste funda!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Masina de spalat consuma mult dar si boilerul

| BloodPrison a răspuns:

Cuptor cu microunde.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Boiller-ul consuma cel mai mult,urmatorul ar fi circularul, masina de spalat, cuptorul cu microunde, frigiderul, calculatorul si televizorul.

| Skunk21 a răspuns:

Depinde pe ce program merge masina de spalat ( daca e setata sa incalzeaza mult apa), depinde de boiler (acesta poate avea o anumita capacitate, si dac aar merge continuu...) si cam la fel si la cuptorul de microunde...depinde de puterea lui.
In general, cel mai mult ar trebui sa comsume masina de spalat.