| Xonia a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri cu care sa o oftic pe fosta mea cea mai buna prietena
fundita

Răspuns Câştigător
| Ioana_2793 a răspuns:

1.Prietenul adevărat, este acela ce-ti întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna.

2.Cazi,te ridici, tot ce zici. e rabdare.Plangi,te distrugi, vrei sa fugi.si te doare. Dai, tot ce ai, si ce n`ai.totusi pare.Ca nu te descurci sa le pui lumea la picioare.winking

3.Adevarata prietenie este ca sanatatea. Valoarea ei este rar apreciata pana cand nu ai pierdut-o...

4.Am aflat ca nu poti avea incredere in nimeni, am aflat ca la cel care te astepti mai putin te poate trada, am aflat ca nimanui nu-i pasa daca sunt fericita sau trista, am aflat ca in lume exista mai multa ura decat prietenie...

5.Cortina uitarii a cazut peste minunatul decor al prieteniei sincere, si scenariul a luat sfarsit.

6. In fiecare prietenie exista o drama... si chiar printre florile cele mai blande te lovesti de o lacrima cruda si rece...

7.Multi rostesc cuvantul `Prietenie`happyDar putini il intelegsad

8. O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta... daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

9.Prietenia este un ocean pe care multi vor sa-l treaca... dar pana la malul celalalt majoritatea se ineaca.

10.Prieteniile care se sfarsesc...de fapt nu au existat!

11.Prietenii falsi sa dea buzz...astazi fac prezentabig grin

12. Un prieten adevarat iti da bani si nu tii cere inapoi, un prieten fals iti da ceva, ii esti dator cu viata.

13.Prietenii adevarati si-ar da viata pentru mine si eu pentru ei, prietenii falsi nu ar misca un deget pentru mine.

14.Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Sper ca te-am ajutat si sper ca ti-am dat destulehappy:X
Fundita?love struckhappy

13 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.

prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.

iubeste prietenia
dar nu o arata
ca ea va fi aceea
ce te va trada

E greu sa uiti clipele pe care le-ai petrecut… E greu sa uiti prietenii pe care i-ai avut

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane!

prietenia are dou parti placere si suferinta. tu ai descoperit suferinta chiar daca no o arati

o prietenie falsa duce la durere nesfarsitasadsadsadcryingasa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza...cryingcryingcrying dar eu am facut greseala cand team ales pe tine

Tradarea, acest cuvant prea greu prelins pe obrazul unui neinsufletit ataca si cele mai intunecate colturi ale unui suflet pur si nebiruit de nici o atingere!

Mi-am ingropat vise, sperante,

Intr-o falsa prietenie.

Am constatat

Pretenul` cel mai apropiat

Plin de invidie m`a tradat

Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!

Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.

Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

Baiatul e o fiinta

Ce doua inimi are

Pe una scrie IUBIRE

Iar pe alta TRADARE

Cu indifetentsa ta m`ai facut tare.Acum nu`ti convine dar incet incet calc pe urmele tale.

Si abia acum vezi si u ca indiferenta doare

fraiere, te-am pacalit. nu p tine te-am iubit... ai grija d tarfa tha ca te doare inima cand te

uiti la poza meah

punct de azi incep o viata noua fara griji, fara sentimente, fara regrete

Zambet fals. Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant, Minciuna! Si toate fara nici un

motiv! Am gresit din nou.Am Oferit dragoste, Unde trebuia sa ofer indiferenta.

Cand am inceput sa te iubesc mai mult, atunci tu m ai abandonat fara motiv, fara sa stiu

de ce, fara sa iti pese macar ca te-am iubit. acum incerc sa uit clipele cand ma gandeam

la tine, cand te priveam in ochi, si cand ne sarutam dar pentru tine a fost doar o joaca.

te am iertat de atea ori sh acum ca nici macar nu stiu d ece m ai parasit mai vreau sa - ti

spun decat un singur lucru. ca te am iubit si te voi iubi mereu. chiar daca pe tine nu te

doare ca nu mai suntem impreuna

am crezut ca o vei lasa pe ea pentru mine, am sperat in dragoste si ca totul va fi bine,

am sperat la o dragoste frumoasa nestiind ca tie nici macar nu iti pasa...

Zambeste celor care te urasc sa simta ura ta.

Zambeste celor care te iubesc sa simta dragostea ta,

Iar daca cei care te iubesc te vor trada

Zambeste-le sa simta indiferenta ta

iubeam si eu candva 2 ochi kprui

dar ce pacat ca ochi lui minteau

iar eu intotdeauna ii credeam...

oare dc eu inca te iubesc? cand stiu ca u esti cu alta si stiu ca nu-ti mai pasa de mine...

eu inca te iubesc si nu te pot uita...

cand mai lasat pentru ea am simtit ca mor... simteam ca nimic nu mai are sens in viata mea...

dar acum... cand tuh vrei sa te intorci la mine iti aduc aminte cu zambetul pe buze :

pentru ea m-ai lasat acum du-te la ea.

Asa se intampla mereu, Si nu mai inteleg deloc De ce sufera cel ce iubeste.

Si cel iubit isi bate joc.

as fi vrut sa nu fi cunoscut iubirea, sa nu fi stiut ce inseamna despartirea, dar cand

fata se mareste ea pe toate le intanleste.

m-am saturat de minciunile tale, de cuvinte fara sens, pentru ca azi imi spui ca ma iubesti si

maine cu alta te intanlesti.

cat timp u iti bateai joc de mine eu plangeam iar in timpul ce tu radeai eu lacrimile mi le

stergeam.

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul

sper sati foloseasca

| ionnik a răspuns:

Nu vei putea fi vreodata o prietena adevarat nimanui tongue

| elyssa20 a răspuns:

Nu vreau http://statusurile.com sa te gandesti la tine ca la o femeie urata, mai bine gandeste-te la tine ca la o maimuta frumoasa.

a fost odată o curvă. acum sunt toate

de ce nu pot fi femeile si frumoase si destepte in acelasi timp? pentru ca atunci ar fi barbati

| Fluturash cu aripi de inger a răspuns:

Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat! Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte.

| Miruna3094 a răspuns:

Dar cati ani ai?
Te comporti ca un copil de gradinita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A real friend accept your past, a real friend like your present, a real friend encourage your past... a real friend doesn't exist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma iei cu vrajeala te iau cu vrajeala ma respecti te respect ma ataci ma apar ma urasti nu te urasc. si sti dc? pentru ca ce pe tine te caracterizeaza pe mine ma defineste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aratai ca de aia nu mai poti tu ca nu mai sunteti voi prietene, viata merge inainte cu si fara ea alaturi de tine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu din astea xonialaughing!:p

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Papushikacustill a răspuns:

Dar eu cred K ar trebui sa gandesti singura.ca sa o poti face geloasa(ofticoasa).Nu cu statusuri.e ceva prea penal...Fai si uh ceva pe fata asa.nu pe la spatehee hee...in fn.numai stati si cersiti de la unul si altu` statusuri.cautati si voi pe google sau inventatsi cum fac si alti. daca tot ai fite.happyhappy
sa ai fite nu inseamna sa ai de cat statusurile de fite si stomacu golwinkingwinking.
oh go onoh go onin fine.happyhappya fost un sfathappyhappyhappy
Bafta!happy

| ion93 a răspuns:

Erai femeia visurilor mele
Nu stiam de ce visez urat de la o vreme!?

| goth a răspuns:

Invisible… only loosers can see me Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta. infine, gasesti mai multe la http://statusurile.com/