| lov3u a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri pentru prietenia adevarata.

Răspuns Câştigător
| gabrielalove a răspuns:

As vrea sa tina capul sus si sa stie ca la greu o sa fiu cu ea. Nu lasam lantul strâns dintre noi sa rugineasca. Nu se baga intre noi vreun baiat sau vreo proasta! big hug :X

Am cazut, ne-am certat, insa am realizat ca impreuna totul e mai usor.ne-am luat de mana si ne-am ridicat.Am zambit si de la capat am luat totul, fiind ca prietenia e un diamant!" te iubesc` :X

Prietenii sunt asemenea unor ingeri care ne ajuta atunci cand aripile noastre uita sa zboarelove struck.pur si simplu o iubesc` :X:X:Xlove struck ludaa mea :X

Doar noi stim prin ce am trecut. cate necazuri am avut. Am facut la toate fata fir`ar mama ei de viata! love struck

Impreuna i-am furat marii 0o lacrima care curge din 0ochii n0stri atunci cand suntem departe una de cealalta.Sh fiecare am furat un c0olts din inima celeilalte :X Te iubesc :X

3 răspunsuri:
| elisabethia a răspuns:

Nu o sa uit ceea ce sunt, o sa ajung sa visez o sa iubesc ce imi place o a uit ce ma doare nu o sa iert ce mi se greseste o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie

Am invatat singura cum e sa mergi mai departe, stii si tu ca vine o vreme cand treci peste toate

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singura niciodata…

Sunt extrem de simpla si extrem de clara dar pot fi si extrem de calma si extrem de vulgara!

O prietena pe care poti conta tot timpul! care nu te lasa niciodata la bine si la rau langa tine asa cum ai facut si tu

Asta mică e mereu cu zâmbetul pe buze, nu se stresează, nu prea o interesează ceea ce urmeaza :-x

Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

E copilul care Zambeste.Chiar daca ii este greu:]!

Zambetul este sau nu, asa cum sentimentele sunt sau nu.Dar nimeni nu e prea sarac sa poata oferi un zambet, asa cum nimeni nu e prea bogat sa se poata lipsi de el.

Nu Ma JuDeCa DuPa ApArEtNtE.sau dupa niste vorbe` scoase de niste ZDRENTE

Zambesk nu regretwinking.nu am greshit.nu am iubitwinking. Doar Am SiMtIt.

cu timpul am invatat sa tac si sa bag la cap.Totdeauna capul sus si privirea dreapta niciodata nu poti stii ce te asteaptawinking

am prea multe defecte in fata idioatelor care se cred perfecte.

pentru orice baiat dorit de multe fete, exista una plictisita de el.

IubesCcC pe cine vreau `Nu pe cine vrea restul! Ma port asa cum vreau Nu cum vor unii `Sunt ceea ce sunt. Si voi fi mereu Nu`ti comvine? Poti sa faci ce vrei De maine

Nu sunt model.Nici nu o sa fiu.Ce sunt acum voi fi si mai tarziu.

Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept.

Tu esti baiatu care mi-a incurcat toate fitsele zapacita la propriu smug nebuna la figuratbatting eyelashes irascibila cateodata ironica de placere cool perversa de cand ma stiu.

Cand la intrebarea: „Ce faci?" eu raspund „bine" as vrea ca cineva sa se uite in ochii mei si sa-mi spuna „Zi.mi adevarul!

DaCa` ai impresia` ca totul` va Dura La nesfarsit`. Bun venit in Realitatea` cruda`. Gandesti gresit`

|| v-am trezit atentia`. sau inca` nu vaTzi venit in fire` continuati` sa fiti Fraierii`. pentru` cA o0` faceti bine`

Stii` ca Viata` e ca zarul.`! se rostogoleste.`! Cine e mai prost`.aLa` se Parleste.`

Poate n.am aratat ce simt, imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme toate visele se fac scrum,a fost un episod frumos, asa.i zis si tu, insa prezentu.i cam dureros, nu poti spune NU.

Mama` ce copila`.Ce tupeu`.C ochi c picioare :O Te.am bagat` in pat` si-apoi la reanimare Buzele MeLe` Ochii mei deschisi i-am lasat`.Pt. mine baby ai cazut in pacat :-xX DeLiCiOuS`!"

Sentimentul nu dispare ca vacanta de vara. Uneori e mai nociv ca fumul tras dintr-o tigara. :-X

aud vorbe` parsive despre mine`.si continua barfaa`.da cand vorba ajunge la mine.ishi cere scuze tarfaa`!

Si de dimineata! cine apare cu flori la usaa? Si`ti spune mereu. Iarta`ma papusaa!

Imi aduc aminte. Cat de mult ma iubeaa! Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa!

Fetele aU inceput sa faca ce vor! totul e show.`! Sii baietii vor din nou`!

Si acasa a ei 0o stiu de fata cuminte’ ca’ joaca binee teatru si pe aman2 ii minte’!

la bisericim`roG pentru tne.Sa`Ti dEa dumNeZeu ce mi-ai daT TU mie.ca La cate a vazuT ca-mi FaCi.o sa`Ti dea muLTe sa tragi!

Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree! Cand unu`l o da si celalalt o cere!

stii.n'Ai decat sa vorbesti singuraa.imi gasesti atatea defecte! retinee.sunt printesa lui si asta e toot ce conteaza!

Si` cand lumeaa` se vA daramaa` va ramane eAA`!

Sunt mereu in miscare, si nu mi-o ardeti la stilul ascuns, ca n-ati fost voi niciodata asa sus.`!

Acum esoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi" ti`e dor de EA!

• Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va. ntâlneati întâmplator`:-x

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi, dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine.

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat.Hai lasa`ma pe mine sa-ti arat cum sunt de fapt.; x ]?

E o diva si-asta toata lumea-o stie, Din pozele de pe hi5 unde ea scrie, Ca e barfita pentru ca e talentata, Cand o barfim noi ea e cea mai castigata

nu cred ca e ceea ce vrei tu dar macar sper ca te-am ajutat cat de cat

| xdiduuu a răspuns:

Nu ma judeca pentru ca tu nu poti fii ca mine!
A friend in need is a friend indeed!
Prietenii vin si pleaca, doar cei fideli raman!
Rudele ti le da Dumnezeu, prietenii ai dreptul sa-i alegi! Am ales ce-am vrut!
Un prieten bun ca tine, trage la un om ca mine!
Radeam ca un ciob de-o oala sparta pana sa apara tigaia! rolling on the floor
Singura modalitate de a avea un prieten, este ca tu la randul tau sa fii un prieten!
Un prieten este un singur suflet impartit intre doua trupuri!
Nu judeca un om dupa greseli, ci dupa prietenii!
Arata-mi cu cine te-mprietenesti ca sa iti spun cine esti!
Suferinta nu e cauzata doar de dragoste, ci si de prieteni!
Un prieten adevarat e cel care pune in fata lui orice pericol ca sa te scuteasca pe tine!
Cel mai bun prieten e cel care si-ar da si viata pentru fericirea ta, nu care ti-ar lua viata pentru niste bani!
Prietenii ti alegi, asa ca nu te grabi!
Un prieten bun e cel care te ajuta cand ai nevoie, nu dupa ce nu mai trebuie!
Un prieten este un dar care ti-l acorzi tie!
este si in engleza sa nu te incurci