| Ioanna2189 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri triste dar multe ca sa pot alege...
Fundaa puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| Alecsutzaa a răspuns:

Si un zambet fals, poate ascunde un million de lacrimi.

Mai bine `zambesti` decat sa dai explicatii la toti oh go on.

Poate nu o să-l uiţi repede dar o să-l uiţi, în cele din urmă!

Nu, nu, nu! Nu te insult, doar te descriu! kiss

Orgoliu distruge tot ce iubirea construieste.

Si eu gresesc, ranesc, mint, dar atunci cand spun ca-mi pare rau. chiar imi pare.

Ce a fost a fost.Ce va fi conteaza.

Nu te evit.Sti doar ca as da orice pentru un sarut.

Oricand e nevoie,oriunde esti, oricat ar fi ceasul poti conta pe mine, voi fi mereu acolo pentru tine :*.

Nu vreau sa fiu asa! Nu vreau sa ma simt asa!

E atat de greu sa reusesti sa fii fercita, dar e a dracului de frumos!

Lacrimile curg doar atunci cand, inima numai suporta durerea.

Fiecare zambet are semnificatia sa si fiecare lacrima are motivu ei.

Daca il am alaturi pe EL.Crede`ma sunt de neoprit.

Multumesc ca nu ma bagi in seama, sunt de`a dreptu’ incantat.

Nu trebuie sa fii "smecher" sa atragi atentiawinking sa stii sit u :*.

Si mi-e frica s anul fii altu cand iti vei arata adevarata fatawinking

Nu stiu daca merita sa trec si la fapte, daca tu demnstrezi ca nu meriti.

Cand avem nevoie de o imbratisare trebuie s`o cerem. Din pacate!

Din 100 de greseli, ti-as ierta 101, doar pentru ca tin prea mult la tine.

Aii vazutt ca te.a lasat sh cu altuu a plecatt. si toot la mine ai venit

-Mă vei suna, însă eu nu`ţi voi răspunde. Şi`ţi vei da seama că ce`ai avut, ai pierdut în 2 secunde.

Pentru tine bate inima meaaa, poa' sa zica lumea asta ce vreaaa

Privesc inainte.Nu mai vreau sa cred inainte.

Prea mulţi oameni care zâmbesc, dar inima lor plânge.

Cea mai straina persoana e cea pe care ai iubit`o.

Si pentru ca e vant, aprind tigara-n scara, pun castile pe cap si ma gandesc pe cine vreau sa vad diseara?

poate m`ai gresesc dar nu uit niciodat` satsi spun zilnic `te iubeesq`

Zambetu e cea mai buna arma impotriva idiotilor cre fac misco. si impotriva "divelor" care nut e suportawinking

# Îmi e mult mai uşor să răspund cu "Bine" la întrebarea "Ce faci?, decât să spun ce mă apasă pe suflet cuiva căruia, probabil, nici nu-i pasă.

# Şi de acum înainte n-o să mai dau doi bani pe sentimente.

# Ma mint pe mine si pe toti ai mei, ca sunt ok.

: # Stii? Promisiunile nu-mi tin de cald si nici mesajele alea cu "mi-e dor de tine". Mi-ar prinde bine o imbratisare cat se poate de reala si un sarut pe varful nasului :3

# Să se uite la tine și să nu mai simtă nimic, să nu mai zâmbească, să nu mai salute și tu să speri în continuare.

# E fără tine de mult, pare că s-a obişnuit. Aproape că-şi doreşte azi să nu te fi iubit.

# Atât de repede a trecut… Iar tu ai trecut peste, de parcă nici nu te-am avut.

# Lasă-i să creadă ce vor ei. Dacă îşi vor bate capul cu ceea ce faci tu, atunci eşti deja mult deasupra lor.

# Era nebuna, incapatanata si cu capul in nori. Dar era a ta, prostutule, si te iubea ca pe nimeni altcineva. Ai fi putut sa o intelegi, sa o sustii, dar ai ales s-o lasi sa plece.

| Jackul336 a răspuns:

Sunt falit

| ioana0324 a răspuns:

• Status-uri
• ♥ Acceptă ca din tine numai bine o să se nască, fiecare trebuie să înveţe să zâmbească.
• Pe mine nu ma asteapta nimeni, nicaieri, niciodata!
• Drumul lung începe de unde ai obosit.
• — Sper sa-ti dai seama ce fel de persoana esti.Si ca nici macar nu stii prietenii sa-i pretuiesti. •
• Promise poveşti au rămas trecute pe liste. Ea ştia să râdă chiar şi în clipele triste.
• Tac, am zis destul!
• Nu are nici o noima sa cersesti prietenia.
• Cea mai bună metodă pentru a nu ţi se mai rupe inima vreodată este să te prefaci că nu ai una.
• Pentru că ne place să acţionăm copilăreşte!
• Pentru ea a fost un joc, a dat ultima cu zaru', ai câştigat mult timp să bei, deci goleşte paharu'!
• Mulţi oameni ar învăța din greşelile lor dacă nu ar fi atât de ocupaţi să le nege!
• M.am plictisit de toate prefăcutele care se cred prietenele mele.
• Daca planul A a esuat.Nu uita, alfabetul mai are 25 de litere!
• Zâmbesc pentru ca exista persoane care ma fac cu adevarat fericita.
• Vrei o fată perfectă? Cumpără-ţi o papuşă barbie!
• Ştii care este partea bună atunci când pierzi sau îţi este luat ceva? Că vei fi atât de orgolios sau atât de scârbit, încât nu îl vei mai vrea înapoi.
• Viaţa mea e un haos total, dar pot să jur că-mi place aşa!
• Fără probleme nu există viaţa adevărată... Mereu ai să primeşti, o zi rece, una caldă!
• Pot să zâmbesc si să sufăr! Viaţa m-a făcut să nu arăt nimic din ce simt, pentru că se va găsi cineva care să îşi bată joc.
• Tu, rămâi cu cei pentru care m-ai dat deoparte.Nu dau nume că oricum ce ne-am propus e acum departe. :]
• Ştiu că visele de atunci n-o să le învii. Dar măcar tu, ridica-mă într-o zi.
• Am învăţat să câştig pe plan sentimental...Şi nu folosesc ca alţi un limbaj murdar!