| SweetAngelCry a întrebat:

Vreau si eu povesti de groaza sau intamplari stranii. fundita pentru. cele mai multe si mai interesante.(nu vreau linkuri).

Răspuns Câştigător
| andrei a răspuns:

Autostopul

O poveste adevarata care s-a intamplat intr-un mic oras din Mexic.

Un tip facea cu autostopul pe o strada, intr-o noapte neagra si in mijlocul unei furtuni puternice.
Trecea timpul si nici o masina pe drum, si furtuna facea sa nu vada 2 pasi in fata lui.

La un moment dat apare o masina si se opreste in dreptul lui. Tipu, fara sa analizeze mult situatia, se urca in masina.
Numa bine ca dupa ce inchide usha si se uita spre cel de la volan, nu vede pe nimeni. Masina se porneste usor, tipul deja ingrozit statea lipit de scaun. Apare o curba. tipul incepe sa se roage in gand sa scape cu viata, exact cand intra masina in curba, apare o mana prin geam si roteste volanul.
Tipul, deja paralizat de groaza, vede cum de fiecare data cand apare o curba, mana apare prin geam si roteste volanul.
La un moment dat, isi face tipul curaj si o tuleshte din masina, alergand catre cel mai apropriat oras.

Ajunge intr-un bar, si ud si inspaimantat cere 2 pahare de tequila si incepe sa povesteasca experienta teribila prin care a trecut. Toti raman pe ganduri cand isi dau seama ca tipul plange si nu era beat.

Dupa o juma de ora, alti doi tipi intra in bar, si unul ii zice celuilalt:
- Hei, Pepe, uite-l pe tampitul care s-a urcat in masina cand noi o impingeam!

6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai si daca nu punem linkuri de unde stii ca sunt adevarate si ca nu le inventeaza candva doar pentru a lua fundita?sad

| Mwhahahaa a răspuns:

Uita-te la Jennifer's Body(un film suuuper de groaza)
L-am vazut aseara! Damn! Imi era o fricaabig grin

Deci sa-ti povestesc o intamplare.
Era Jennifer in pat, se pusese sa doarma cand ii apare prietena ei Needy la fereastra cu o faţă inspaimantatoare.:-s

te-am pupat:* pa`pa.

| oareux a răspuns:

Uite una care mi s`a intamplat acum 2 seri :-ss

Deci.Seara ora 11-eu butonam la calculator televizorul aprins pe un film de groaza.in fine nu ii dadeam importanta stateam in continuare singura in camera la pc cu tv`u aprins.pe la ora 12 jumate sting calculatoru` sa ma pun in pat la somn.cand imi faceam patu`. intuneric in camera a tipat unu` la tvrolling on the floor m`am speriat si dupa aia am inceput sa rad in capu` meu "doamne ce copila sunt.ma speri din atata". ma bag in pat si programez tv` 10 minute pentru ca sa adorm cu tv` aprins ca era furtuna afara si imi era frica.
Pe la ora 2 jumate a intrat tata in camera sa scoata din priza tv`u sh` pc`u sa nu se arda ca fulgera afara.si cand a deschis usa a fulgerat si tunat in acelasi timp. l`am vazut cu coarne si rosu (stiu ca nu pare prea scary. da` in momentu ala iti zic eu ca era scary) Am tipat instantaneu sh` tata a tipat straight face sh` a aprins repede becu`sh cand s`a aprins becu` mi-am mai revenit...
Dupaia mi-a dat mama o cana cu apa. da` tremuram incontinuu si 10 min nu am mai vorbit.T_T.alor mei le era frica sa nu raman traumatizata ca nu m`am speriat asa in viata mea straight face

Altele nu mai zic ca nu stiu cat de adevarate sunt.

| sasha a răspuns:

Http://spectrulrealitatii.ro/povesti.php astea sunt cele mai tari, lectura placuta, e misto sa le citesti si seara afara cu prietenii sa povestesti ca si cum tu ai patit acele lucruri;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ieri a fost sf ion si pe mine ma cheama teodora ioana si pe tati ion. dimineata ma imbrac eu linistita si vine mami si ma intreaba daca am vazut cureaua iei neagra. i-am spus ca nu.in bucatarie mami a inceput sa ii spuna lui tati ca luni purtase acea curea si o lasase in pantaloni.si ca e sigura ca o sa apara dupa ce pleaca.eu ascultam inspaimantata si ganditoare.mami ii spune lei tati ca e vb de vrajitoare si ca mereu ne merge rau si ca are ceva casa. eu ma mai uit pe discovery vinerea la 10 noaptea la o emisiune,, fenomene stranii,, doar vinerea este si cam asa se intampla si acolo cand am auzit de vrajitori nu mai stiam ce gandes si inca putin si faceam infart. crying in fine... ma duc la scoala trec orele ma intorc acasa. mai aveam patru bbomboane.vine daniela si costica(unchiul si matusa mea)si o servesc pe daniela cu o bomboana si mai raman 3. apoi e tati cu mine in camera si ii spun ca ma duc sa ii dau si lu costica bomboana ca el na venit in casa.ma uit in punga...nici o bomboana si il intreb pe tati daca a umblat cu ele. el imi spune ca nu si ca mai are bomboana lui pe tv-ul de la ei din camera.ma duc la fel.nici o bomboana.ma rog, a recunoscut mami ca pe aia a halito ea cai plac mult. dupa aia seara dupa ce pleaca daniela si costica eu eram la calculator si mami vine LG mine da nu-mi dau seama ca ea se uita in punga cu bomboane si ii spune lu tati ca e un porc si un nerusinat.iel spune:
-de ce?
mami ii spune:
-ca zisasi ca nu mai sunt bomboane si mai sunt 3.
ma uit eu in punga si eru bomboanle.mureamn de ras da nu stiam unde au fost bomboanele si m-am panicat putin crying acum sunt atenta la orice e ciudat in casa crying da nu stiu de cee. poate ma speriat putin mami crying